Harcerka Ola Droś potrzebuje waszej pomocy. Walczy z rzadką chorobą

Dział: Imprezy
19/09/2020 - 15:08

Ola ma 20 lat. Cierpi na bardzo rzadką nieuleczalną chorobę genetyczną: neurofibromatozę typu II. Diagnozę usłyszała dwa lata temu.

 Ola Droś

VII Dębowy Szczep Hufiec ZHP Radomsko we współpracy z Kolarsko-Biegowym Klubem Sportowym w Radomsku przygotował charytatywny bieg, który odbędzie się w niedzielę 27 września na Wymysłówku.

"Ola jest wieloletnią członkinią Związku Harcerstwa Polskiego, młodą liderką, inicjatorką wielu przedsięwzięć. Jako instruktorzy jej rodzimego środowiska chcemy odwdzięczyć się za jej chęć niesienia pomocy innym, organizując bieg charytatywny, z którego środki zostaną przeznaczone na rehabilitację i pomoc Oli w jej codziennym funkcjonowaniu." - piszą organizatorzy.

Bieg odbędzie się przy Zbiorniku Wodnym na Wymysłówku o godzinie 9.20. Biuro zawodów będzie czynne od 8.00. Zapisy: https://dostartu.pl/debowy-bieg-dla-oli-v5193
Zapisy trwają do 24 września.

Ola Droś jest podopieczną fundacji Avalon. Tak pisze o sobie:

- Zawsze byłam aktywna społecznie, od kilkunastu lat udzielam się w harcerstwie i różnego rodzaju wolontariatach. Uwielbiam nieść pomoc, kiedy tylko mogę, sprawia mi to wielką satysfakcję. Niestety, teraz sama jej potrzebuję. Na nerwach w moim ciele występują liczne guzy, które odbierają mi kolejne zmysły i kontrolę nad ciałem. Obecnie odebrały mi całkowicie słuch, co było dla mnie bardzo bolesne, gdyż wiązałam swoją przyszłość z muzyką. Ponadto mam uszkodzony błędnik oraz niedowidzenie oka lewego, a na prawe wzrok się pogarsza. Mimo tego nie chcę się poddawać.

Można pomóc biorąc udział w biegu, a wysokość opłaty startowej zależy od uczestnika. Można także przekazać 1% podatku lub darowiznę Fundacji Avalon z dopiskiem DROŚ, 11359.

Dębowy bieg dla Oli