Fotoradar na Narutowicza zadziałał. Kierowcy jeżdżą wolniej, dzieci są bezpieczne

Dział: Aktualności
09/09/2021 - 09:24
Fotoradar przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 postawiono 13 lipca. Już po dwóch tygodniach działania okazało się, że skutecznie dyscyplinuje kierowców.

Dzieci uczęszczające do "Piątki" od początku roku szkolnego są już bezpieczne. Kierowcy, z uwagi na zamontowane w tym miejscu urządzenia do kontroli prędkości, przykładnie zdejmują nogę z gazu. Zanim urządzenie zostało zamontowane, często dochodziło tu do drastycznych przekroczeń dozwolonej prędkości - 50 km/h. Było niebezpiecznie. Przy szkole nie ma chodnika, drogi dla rowerów czy też ciągów pieszo-rowerowych. W ciągu ostatnich trzech lat - jak informuje CANARD - doszło tam do kilkunastu zdarzeń, w których rannych zostało osiem osób.

"W czasie dwóch tygodni działania fotoradaru zarejestrowano 58 naruszeń, a najwięcej z nich pomiędzy 3 a 6 w nocy. Trzech ze sfotografowanych kierowców jechało szybciej niż 100 km/h." - takie dane podaje Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. 

Jest to miejsce newralgiczne dla ruchu miejskiego. Ze względu na dzieci zainstalowano tu także sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych.

[CZYTAJ] „Moja cena jest rozsądna". Tak wygląda bańka na rynku nieruchomości w Radomsku

1626173753644 pop

(Fot. CANARD)