[FILM, ZDJĘCIA] OmeaLife: Siła - Kobiecość - Harmonia. Życie po raku jest możliwe

Dział: Imprezy
06/03/2020 - 18:40

Media

Dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej otwarta została wyjątkowa wystawa. Przed obiektywem aparatu stanęły kobiety, które pokonały raka. Aby pokazać, że życie po raku może być jeszcze piękniejsze.

Rak piersi - diagnoza, która powoduje, że świat się wali. Po pierwsze, bo trzeba walczyć o życie. A potem przychodzi kolejna myśl - czy bez piersi będę jeszcze kobieca? Alicja Czarnecka i pozostałe modelki, których zdjęcia można będzie do końca miesiąca oglądać w bibliotece, nie mają wątpliwości. Mastektomia nie odebrała im kobiecości. Przeciwnie. Teraz cieszą się sobą i życiem jeszcze bardziej niż wcześniej.

W projekt, którego zwieńczeniem jest dzisiejsza wystawa, zaangażowanych było wielu ludzi. Dzisiaj odebrali zasłużone podziękowania. A panie, które wzięły udział w sensualnej, wysmakowanej sesji, zasłużone gratulacje.

A Alicja Czarnecka zaapelowała do panów o inny niż zwykle prezent z okazji Dnia Kobiet. - O badanie, bo im wcześniejsze wykrycie choroby, tym większe szanse na jej wyleczenie. Panie powinny pamiętać o samobadaniu piersi, co miesiąc, między 6 a 9 dniem cyklu, do 40 roku życia USG raz w roku, potem raz na pół roku i raz na dwa lata mammografia - przypomniała.