[FILM] Biegacze z Radomska włączyli się w sztafetę Podaj Zmianę. Przeciw depresji

Dział: Sport
06/06/2019 - 07:36

Media

16 osób biegnie w 24-godzinnej sztafecie z Kasprowego Wierchu na Hel. Ta nietypowa biegowa impreza odbywa się pod hasłem - Podaj zmianę. Razem wybiegniemy depresję. Kiedy sztafeta wczoraj dotarła do naszego powiatu nie brakowało chętnych, żeby dołożyć kilka swoich kilometrów do ważnego celu

podajzmiane

Stowarzyszenie Aktywnie Przeciwko Depresji zbiera środki na poprawę jakości leczenia depresji w Polsce. W akcji bierze udział m.in. Jerzy Górski, Polak, który jako pierwszy na świecie przebiegł podwójnego IronMana. Ruszyli we wtorek 4 czerwca, na miejscu będą w sobotę przed południej. Zmieniają się co 15 km, biegną 24 godziny na dobę. A po drodze przyłączają się do nich chętni biegacze.

Do udziału w sztafecie trzeba było się zapisać, wpłacić pieniądze, ile kto chciał, a potem pojawić się w miejscu zmiany. Pierwsi byli biegacze z Rundomsko, którzy do sztafety dołączyli w Sekursku, w gminie Żytno. Duża grupa, 9 osób ze stowarzyszenia Rozbiegajmy Radomsko i jedna z Rundomsko, czekała w Kobielach Wielkich. Ruszyli o 21. Biegli do Zapolic i dalej do Rogaszyna. Wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowy medal, ale jak podkreślają, najważniejszy jest cel tego biegu, a także niesamowita atmosfera, która mu towarzyszy. Zapowiadają, że jeśli tylko w przyszłym roku będzie kolejna edycja, z pewnością nie zabraknie ich na trasie.