Fałszywe alarmy bombowe w szkołach. Policja: sprawdzamy każde zgłoszenie

Dział: Aktualności
04/05/2021 - 10:52
To nie pierwszy raz, kiedy do sekretariatów radomszczańskich szkół trafiają maile z informacją - w waszej placówce podłożono bombę. Dzisiaj trafiły do sześciu szkół.

Takie maile rozsyłane są w całym kraju, a dzisiaj, pierwszego dnia matur, wysłano je do II Liceum Ogólnokształcącego, Zespółu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, Zespółu Szkół Elektryczno-Elektronicznych, Zespółu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska, do szkoły rolniczej w Dobryszycach i szkoły podstawowej w Strzałkowie.

[CZYTAJ] „Pobrano nawet próbki DNA". Nie ustalono, kto położył kartkę na grobie rodziców posłanki

POLICJA

Jak mówi komisarz Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP, takie sygnały sprawdzane są za każdym razem, ale nie za każdym razem trzeba przeprowadzać ewakuację. Ponieważ takie zgłoszenie przekazywane są np. Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, ustalany jest stopień zagrożenia. I tak jak dzisiaj, uznano, że maile są mało wiarygodne.

Zdarza się też, tak jak kilka tygodni wcześniej, kiedy w województwie łódzkim takie fałszywe alarmy rozesłane zostały do przedszkoli, w Radomsku także, że w jednej placówce w naszym mieście dzieci zostały ewakuowane. Po sprawdzeniu budynku wróciły do środka.

Slider