Edukacja jest fajna nawet w wakacje. W muzeum o zdrowym odżywianiu: warsztaty z PGK

Dział: Aktualności
22/07/2021 - 10:05
W środę w Muzeum Regionalnym odbyły się warsztaty edukacyjne, prowadzone przez przedstawicielki Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku. W zajęciach wzięły udział dzieci, które miały okazję porozmawiać na temat szeroko pojętej ekologii. W ramach cyklu zajęć dzieci poznały zasady prawidłowej selekcji odpadów i nie tylko. 

Podczas środowych zajęć w Muzeum Regionalnym dzieci zapoznały się z niezwykle ważnymi zagadnieniami z zakresu zdrowego, ekologicznego odżywiania. Edukacja prozdrowotna i ekologiczna nawet w wakacje okazała się dla najmłodszych atrakcyjna. Na zajęciach panie z PGK uświadamiały dzieci, jak wybierać zdrowe jedzenie na podstawie informacji zawartych na etykietach produktów. Czym są konserwanty, jakich produktów należy unikać jak ognia, na jakie uważać ze względu na alergię, itp.

Dzieci aktywnie i chętnie wzięły udział w zajęciach praktycznych i teoretycznych. Dzięki pozyskanym informacjom w przyszłości na pewno będą zwracać uwagę na ekologiczne i zdrowe jedzenie oraz dbać o środowisko.

muzeumW

[CZYTAJ] W Radomsku nie zaszczepisz dziecka przeciw covid. Szczepionki są, terminów brak

Slider