„Ecce Homo” Sebastiana Urbańskiego. Nowa wystawa w MDK

Dział: Imprezy
07/02/2020 - 17:41

Na początek weekendu MDK zaprosił na wystawę malarstwa Sebastiana Urbańskiego pt. „Ecce Homo”. W prezentowanych pracach widać inspiracje Zdzisławem Beksińskim. Artysta zachowuje jednak oryginalność i niepowtarzalny styl.

„Ecce Homo” czyli „oto człowiek” to wędrówka do wnętrza duszy każdego z nas. Autor nie lubi o sobie mówić, woli pozostawać w cieniu. Krótko również mówił o swojej technice, a ta jest w pełni autorska. I nigdy nie wiadomo, jaki będzie efekt końcowy. Na niego trzeba czekać aż do ukończenia dzieła. To pierwsza wystawa artysty w Radomsku. Swoją pracę zaprezentuje też wiosną tego roku podczas kolejnej edycji ArtRa. Po wernisażu można było wysłuchac koncertu Alicji Soczyńskiej ze Sceny Poezji MDK.

Mottem wystawy jest cytat z „Mistrza i Małgorzaty” Michaił Bułhakow: „Tak, człowiek jest śmiertelny, ale to jeszcze pół biedy. Gorzej, że ta śmierć bywa nagła, ot co! I że człowiek nie może nawet powiedzieć, co będzie robił dzisiejszego wieczoru… Annuszka już kupiła olej słonecznikowy, i nie dość, że kupił, ale już go nawet rozlała”.