Dziesięć kolizji na autostradzie A1 w zaledwie kilka godzin. Policja powiadomiła GDDKiA

Dział: Aktualności
18/02/2021 - 15:40
W czwartek 18 lutego rano radomszczańscy policjanci odbierali telefon za telefonem z informacją, że właśnie doszło do kolizji na Gierkówce, czyli budowanej właśnie autostradzie. Powód prawie zawsze ten sam: kierowca wjechał w kałużę, ale okazało się, że woda zakrywała całkiem pokaźną wyrwę w asfalcie. Na szczęście nikomu nic się nie stało, za to mechanicy będą mieli trochę pracy.

Jak mówi komisarz Aneta Wlazłowska, oficer prasowy KPP Radomsko, do kolizji dochodziło z dwóch powodów: dziur w jezdni, których kierowcy nie widzieli, bo w tych miejscach zebrała się woda, i z powodu nadmiernej prędkości. - Gdyby jechali zdecydowanie wolniej, w granicach 40, 50 km/h, tych zdarzeń można było uniknąć. Jednak kiedy w taką wyrwę wjeżdża się z dużo większą prędkością, to prawie zawsze dochodzi do uszkodzeń, większych lub mniejszych, ale jednak. A przecież można się domyślać, że asfalt nie jest w najlepszym stanie i taka jazda jest ryzykowna.

a1 beton

Nie wszędzie można jeździć po nowej nawierzchni (fot. GDDKiA Łódź)

Policjantka dodaje, że łódzki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad został już poinformowany o licznych kolizjach na odcinku w pobliżu Radomska. I GDKKiA zleci łatanie dziur. Oczywiście doraźnie, więc trzeba się liczyć z tym, że taka naprawa wystarczy tylko na jakiś czas. Raczej krótszy niż dłuższy.

[CZYTAJ] Nowy basen: Jeśli miasto nie dogada się z wykonawcą, będzie rok opóźnienia