Dyrektor MDK: sanitariaty w opłakanym stanie, trzeba remontować natychmiast

Dział: Tylko u nas
23/01/2020 - 13:11

Na sesji w czwartek 30 stycznia radni będą głosować zmiany w budżecie miasta. 50 tys. zł ma otrzymać Miejski Dom Kultury. Na co? Na naprawę toalet, bo płytki od dawna odpadają.

 Krzysztof Zygma MDK

Jak mówi Gazecie dyrektor Krzysztof Zygma, remont łazienek na I piętrze trzeba rozpocząć jak najszybciej, bo od dawna są w opłakanym stanie. To, że płytki odpadają, to tylko część problemów. Zresztą płytki odpadają także w sanitariatach na dole. Jedna z łazienek, ta obok schodów prowadzących na balkon sali widowiskowej jest zamknięta, bo: - Jak się zamknie drzwi to odpadają płytki - powtarza dyrektor i dodaje, że sanitariaty na dole muszą przejść lifting.

50 tys. zł powinno wystarczyć, choć potrzeb jest wiele. Kiedy ruszy remont piwnic w MDK głównym wejściem do budynku stanie się to od strony parku Świętojańskiego. - A w jakim jest stanie każdy widzi - nie ukrywa Krzysztof Zygma. I dodaje, że trzeba tam zamontować barierkę. Najpierw jednak sanitariaty. Prace ruszą najszybciej jak to możliwe po głosowaniu miejskich radnych.