Dwaj mężczyźni zatrzymani za narkotyki. Jeden z nich - poszukiwany listem gończym

Dział: Aktualności
04/01/2021 - 10:29
Policjanci z Kamieńska w Nowy Rok około godziny 10 patrolowali teren w okolicach Gomunic. W pewnym momencie zauważyli samochód marki vw, którego kierowca na widok radiowozu skręcił do lasu. To wzbudziło podejrzenie policjantów wobec podróżujących samochodem, zatem udali się za nim. 

Do zatrzymania vw doszło na terenie miejscowości Karkoszki. Podczas legitymowania kierowcy i pasażera okazało się, że obaj posiadają narkotyki. Kierujący 30-latekposiadał przy sobie ponad 6 gramów narkotyków takich jak marihuana i amfetamina. Mężczyzna był trzeźwy, ale badanie narkotesterem wykazało że kierował samochodem będąc pod wpływem narkotyków.

Pasażer vw nie chciał ujawnić przed policjantami swojej tożsamości i podał fałszywe dane. Dodatkowo naruszył  nietykalność  osobistą policjantów. Wówczas został obezwładniony. Funkcjonariusze ustalili jego prawdziwe dane osobowe. Był poszukiwany listem gończym w związku z wcześniej popełnionymi przestępstwami. Mężczyzna posiadał także przy sobie 45 gramów narkotyków.

256 124512 m

Fot. KPP Radomsko

[CZYTAJ] Podpalacz z Kolonii Myśliwczów aresztowany. Za włamanie i podpalenie

Mężczyźni zostali aresztowani, a 2 stycznia usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Wobec 30-letniego kierowcy vw prokuratura zastosowała dozór policyjny. Poszukiwanemu listem gończym 31-latkowi prokuratura przedstawiła zarzuty posiadania narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza, niepłacenia alimentów oraz usiłowania kradzieży węgla z terenu jednego z radomszczańskich marketów budowlanych. Za posiadanie narkotyków w warunkach recydywy grozi mu nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Radomsku został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.