[DRZEWA PRZY REYMONTA - FILM] Radny Więcek pyta Wawryki, gdzie był wcześniej

Dział: Polityka
22/05/2019 - 16:08

Media

Radni Kolaicji Obywatelskiej i szefowa powiatowych struktur zarzucają Dawidowi Wawryce kłamstwo. W sprawie drzew przy Reymonta

Wczoraj przy Muzeum Regionalnym swoją konferencję prasową zorganizował Dawid Wawryka, szef Instytu Miasto Otwarte i kandydat Wiosny w wyborach do Europarlamentu. Przypomniał, czym był społeczny komietet STOP Wycince Drzew w Radomsku (do obejrzenia tutaj). Stwierdził, że dzisiaj nie ma w radzie ani jednej osoby, która broniłaby drzew, a on wskaże konkretne nazwiska.

Dzisiaj odpowiedzieli mu radni Koalicji Obywatelskiej. Swoją konferencję zorganizowali przed urzędem miasta. Przewodniczący rady Rafał Dębski przypomniał, że to właśnie radni PO wystąpili do prezydenta z wnioskeim o przygotowanie koncepcji przebudowy, które uwzględniałyby pozostawienie przeznaczonych do wycinku drzew. A potem przeprowadzali konsultacje na ulicach. Jak dodał radny Łukasz Więcek, dzwonił on wtedy do Wawryki z prośbą o wsparcie tej inicjatywy. Odpowiedzi nie było. Dzisiaj radny Więcek pyta Dawida Wawrykę, gdzie był wtedy.

Szefowa PO Magdalena Spólnicka powiedziała, że Wawryka w tej sprawie kłamie i takie kłamstow nie pownno się nigdy pojawić. Mieszkańcy w drodze konsultacji prowadzonych przez miasto odpowiedzieli się za jedną z koncepcji i pozostało się z tym pogodzić.