Doprowadził do kolizji i uciekł. Ślady prowadziły do domu 3 km dalej

Dział: Aktualności
28/06/2020 - 12:58

Kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu, doprowadził do zderzenia i uciekł trzy kilometry dalej. Policja ustala, kto prowadził.

FB IMG 1593342147031 

(OSP Pławno)

Do kolizji w Gidlach doszło w sobotę po godz. 22.

- Kierujący vw golfem włączając się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 32-letniemu kierującemu oplem doprowadzając do zderzenia, po czym uciekł z miejsca zdarzenia - mówi podinspektor Wojciech Auguścik z KPP Radomsko. -  Policjanci po przybyciu na miejsce ustalili, że kierowca golfa uciekając z miejsca zdarzenia pozostawił na jezdni ślad rysowania od felgi oraz ślady płynów eksploatacyjnych.

Prowadziły do pobliskiej, oddalonej o ok. 3 km. miejscowości. Policjanci w domu zastali 5 młodych osób, 2 kobiety w wieku 17 i 19 lat oraz 3 mężczyzn w wieku 23, 22 i 21 lat.

- Czworo znajdowało się pod wpływem alkoholu, w tym również 17-latka. Mieli od 0,94 do 2,6 promila alkoholu w organizmie. W garażu policjanci ujawnili golfa z uszkodzeniami powstałymi w wyniku zdarzenia drogowego - mówi policjant. -  Żadnaz osób nie przyznawała się do prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady z pojazdu celem ustalenia osoby kierującej.

Małoletnia została przekazana pod opiekę pełnoletniej siostry. O fakcie spożywania przez nią alkoholu zostanie powiadomiony sąd rodzinny.