Do prezydenta Ferenca: Nie damy się wciągnąć w polityczne gierki uprawiane na grobie Miry. Wycofujemy się

Dział: Treść płatna
28/04/2021 - 18:46
Ponad miesiąc temu złożyliśmy do Rady Miejskiej w Radomsku podpisaną przez 176 mieszkańców miasta petycję, by nadać jednej z ulic imię Mirosławy Łęskiej. Nie sugerowaliśmy konkretnego miejsca, decyzję zostawiliśmy radnym.
Lidia Wrońska-Bęben, Andrzej Andrysiak

Już tydzień później zajęła się nią komisja skarg, wniosków i petycji. To ze strony radnych pojawił się pomysł, by był to niezagospodarowany jeszcze skwer w centrum miasta między al. Jana Pawła II a ul. Reymonta. Miejsce jak najbardziej odpowiednie, zwłaszcza, że miasto planuje jego zagospodarowanie.

Radni przegłosowali wniosek jednogłośnie. Miał trafić na kwietniową sesję.

W tym tygodniu dowiedzieliśmy się, że projekt uchwały zostanie przez prezydenta zgłoszony w późniejszym terminie „gdyż zgodnie z wolą wnioskodawców nazwa skweru mogłaby być nadana w momencie jego zagospodarowania”.

To jest miejsce, by powiedzieć: dość. Nie damy się w to wciągnąć.

Petycja już w urzędzie 2

Petycja została złożona w urzędzie miasta we wtorek 16 marca 

Nie wiemy, o jakiej „woli wnioskodawców” prezydent Ferenc pisze. Wyraziliśmy na komisji zdanie zupełnie odwrotne: byliśmy za nadaniem imienia skwerowi jeszcze niezagospodarowanemu.

Nie chcemy nawet zgadywać, co stoi za tą manipulacją. Nie interesuje nas to. Nie interesują nas gierki, które prezydent prowadzi z radą, a w które chce wciągnąć i nas. To była inicjatywa obywatelska, popierana przez grupę mieszkańców. Tyle. Może dla prezydenta Ferenca wszystko jest polityką, ale zapewniamy i przypominamy, że groby nie mają barw politycznych. To nie jest godne pamięci Miry.

Wycofujemy się. Zostawiamy sprawę przewodniczącemu rady. To do niego trafiła petycja. My w tej procedurze nie chcemy już uczestniczyć. W trosce o pamięć Miry i z szacunku do jej rodziny.

Wszystkich, którzy uczestniczyli w tej inicjatywie, przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

Mamy nadzieję, że kiedyś miasto uzna, że Mirosława Łęska, wybitna radomszczanka, jest godna uhonorowania.