DK1 od Kamieńska do Radomska będzie zamknięta. Trzeba wyburzyć wiadukty

Dział: Aktualności
20/02/2020 - 07:54

Od piątku 28 lutego do poniedziałki 2 marca całkowicie zamknięty zostanie odcinek od Kamieńska do Radomska. Trzeba liczyć się z tym, że DK91, czyli droga przebiegająca przez Radomsko, będzie musiała przejąć bardzo dużą część ruchu przez te kilka dni.

a1 budowa 

Inaczej się tego zrobić nie da. Trzeba wyburzyć dwa wiadukty, które znajdują się na tym odcinku. Prace rozpoczną się w piątek o 19 i potrwają do 6 rano w poniedziałek. Ruch między węzłami Kamieńsk i Radomsko zostanie skierowany tzw. starą trasą: ul. Słowackiego w Kamieńsku - Wielki Bór - Gomunice - Kletnia - Kol. Borowiecko - Blok Dobryszyce do ul. Piotrkowskiej.

Jak informuje Starostwo Powiatowe, GDDKiA chciała cały ruch skierować do Radomska na ul. Narutowicza, a potem na ul. Brzeźnicką. Urząd się nie zgodził. I tak trasa objazdu wmieście będzie wyglądać następująco: od strony Kamieńska od ronda Sybiraków poprzez zachodnią obwodnicę Radomska do ronda Honorowych Dawców Krwi, potem ul. Unii Europejskiej i ul. Łódzką do DK 42, czyli ul. Brzeźnickiej i dalej do skrzyżowania z DK1.

Po wyburzeniu starych wiaduktów przez kilka miesięcy budowane będą nowe. I dlatego aż do zakończenia prac zamknięte dla ruchu będą droga łącząca Blok Dobryszyce z Dobryszycami oraz droga z Kamieńska do Pytowic.