Daniel Serwa wygrał apelację. Złoży podanie o urlop, prezydent się zgodzi

Dział: Potyczki
02/04/2019 - 11:23

Daniel Serwa (radny miejski PiS) zgłosi swoją gotowość do pracy, a jednocześnie złoży podanie o urlop bezpłatny. Prezydent Jarosław Ferenc mu go udzieli

 Daniel Serwa

Daniel Serwa został zwolniony z pracy w urzędzie miasta po tym, jak wystąpił do prezydenta o wysokość wynagrodzeń pracowników. Otrzymane dane wywiesił na związkowej tablicy Solidarności na korytarzu. Prezydent uznał, że szef związku zawodowego ujawnił dane, które nie powinny się tam znaleźć. Zwolnił go dyscyplinarnie. Serwa poszedł do sądu pracy.

Wygrał w pierwszej instancji, sąd przywrócił go do pracy w kwietniu zeszłego roku. Daniel Serwa zgłosił swoją gotowość do pracy, ale prezydent odwołał się od wyroku. W zeszłym tygodniu sąd apelacyjny utrzymał w mocy wyrok radomszczańskiego sądu. Co teraz?

Daniel Serwa po raz kolejny musi zgłosić swoją gotowość do pracy. I jak się dowiedzieliśmy, tak zrobi. Od razu złoży też wniosek o urlop bezpłatny. Jak powiedział Gazecie prezydent Ferenc, zamierza radnemu urlopu udzielić.

To ważne z tego powodu, że Daniel Serwa w momencie powrotu do pracy w urzędzie straciłby mandat radnego. Praca w jednej ze spółek w Bełchatowie z mandatem nie koliduje. Tak więc przynajmnie do końca kadencji sytuacja Daniela Serwy wyglądać będzie tak, że pracować będzie w Bełchatowie, mandatradnego pełnił będzie w Radomsku, a miejsce w urzędzie będzie na niego czekać, jeśli tylko zdecyduje się ponownie zająć.