Damian Miler z KBKS Radomsko na podium w XXVI Wyścigu Niepodległości

Dział: Sport
08/06/2021 - 12:13

Damian Miler z KBKS Radomsko zajął III miejsce w swojej kategorii wiekowej w zaległym, a przesuniętym w czasie z powodu pandemii, XXVI Wyścigu Niepodległości. Rywalizacja odbyła się w Łagiewnikach.

Wyścig rozegrano 5 czerwca w sobotę, na terenie wschodniej części Lasu Łagiewnickiego w okolicach wiaty. W zawodach rowerowych MTB Damian Miller zajął III miejsce. Pokonał dystans 16.5km w czasie 42:14 minut. Wykonał siedem okrążeń.

image0 1

(Fot. KBKS Radomsko)

Damian należy do Kolarsko-Biegowego Klubu Sportowego Radomsko. Udział w zawodach wziął także inny zawodnik klubu, Adrian Warda.

[CZYTAJ] Piotr Płoskoński ze Strzałkowa wicemistrzem Polski w pięcioboju klasycznym Masters

Zawody mają na celu popularyzację sportu kolarskiego. Organizatorem jest stowarzyszenie Cyklomaniak. Wyścig dedykowany jest dla każdej grupy wiekowej od 2 latka po 80 latka.