Czytelniczka pyta: to co w końcu jest chodnikiem, a co ścieżką rowerową?

Dział: Aktualności
17/06/2021 - 07:16

- Niby nic, ale jednak drażni - mówi nasza Czytelniczka, która zwróciła uwagę na znaki na wyremontowanej niedawno ul. św. Rozalii. - Bo jeśli trzymać się oznaczeń, to mamy konflikt interesów, taki pieszo-rowerowy - żartuje.

Na dowód przysyła dwa zdjęcia, jedno wykonane przy skrzyżowaniu z Kraszewskiego, drugie przy skrzyżowaniu z ulicą Zgody.

- Co tu się nie zgadza? - pyta.

IMG 20210617 071757

IMG 20210617 071538 

Na jednym końcu, według znaku, to ciemna kostka jest ścieżką rowerową. Po drugiej stronie... rowerzyści powinni jechać po jasnej kostce.

- Rowerzyści miną się bez problemu, ale na pewno pieszy, który zobaczy rowerzystę jadącego na tzw. czołówkę, nie będzie zachwycony. I zaczną się kłótnie, ale nikt nie wygra, bo obaj będą mieli rację - zwraca uwagę spostrzegawcza Czytelniczka. I dodaje: - Mam nadzieję, że ktoś to poprawi. To nie jest skomplikowana operacja drogowa. Wystarczy zawiesić odpowiedni, w tym wypadku prawidłowy, znak. 

Karolina Turowska z wydziału informacji i promocji urzędu miasta wyjaśnia, że św. Rozalii to jeszcze plac budowy, a to oznacza, że drobne pomyłki mogą się przydarzyć. Taka jak ta ze znakami.

- Faktycznie, znak jest ustawiony odwrotnie. Ścieżka rowerowa jest wyłożona ciemniejszą kostką. Pamiętajmy, że jest to jeszcze plac budowy. Wykonawca zobowiązał się poprawić oznaczenie pionowe. Dodatkowo zostanie namalowane oznaczenie poziome. Wówczas już nie będzie wątpliwości, po której stronie znajduje się ścieżka rowerowa - zapewnia.