[Czytelnicy piszą o aborcji] Matka: „Widziałam wiele cierpienie. O wiele za dużo"

Dział: Tylko u nas
24/10/2020 - 10:22

Piszcie do nas, co sądzicie o decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Wyraźcie swoją opinię, opiszcie emocje. Jesteście przeciw czy za? Kto chce, temu zagwarantujemy anonimowość. Przesyłajcie swoje komentarze na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przez wiele miesięcy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polski na oddziale wad wrodzonych zobaczyłam wiele... Za dużo... Kto tego nie przeżył, nie wie, co to oznacza dla matki. Jakby ktoś nas przyduszał 24 godziny na dobę.

Jestem za aborcją jeśli płód ma wadę. Jestem za aborcją z gwałtu. Jestem za prawem wyboru. Dlaczego ktoś ma decydować jak ma wyglądać moje życie? Tak, wiem co mówię. Wiem co w tym momencie czuję!

Mam dziecko po kilkunastu operacjach, ale jest to wada uleczalna. Przez wiele miesięcy w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polski na oddziale wad wrodzonych zobaczyłam wiele... Za dużo... Cierpienie i rozpacz. I ten brak możliwości pomocy własnemu dziecku.

Kto tego nie przeżył, nie wie, co to oznacza dla matki. Jakby ktoś nas przyduszał 24 godziny na dobę.

Niestety, wiele z tych matek nie miało wiedzy, że dziecko urodzi się tak chore. Gdyby ją miały, żadna z nich nie urodziłaby tak chorego dziecka. Kończy się wtedy nasze życie a zaczyna cierpienie. Cierpienie matki, ojca, całej rodziny.

Mam prawo decydować, jak ma wyglądać moje życie. I ani rząd, ani kartofel z metra cięty z kotem pod pachą nie będzie decydować, ile cierpienia my matki będziemy w stanie znieść. Wstydzę się, w jakim kraju żyję.

Dumna jestem z kobiet, które wyszły na ulicę pokazać nasz gniew!

PROTEST 1

Piątkowy protest przeciwko decyzji Trybunału Kontsytucyjnego w Radomsku