Cztery medale zawodników Karate Kyokushin na zawodach w Wieliczce

Dział: Sport
15/05/2019 - 08:12

Z czterema medalami wrócili karatecy radomszczańskiego klubu z sobotnich zawodów "Solne Miasto"

karate2

W sobotę 11 maja w Miejskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Solne Miasto” w Wieliczce odbył się IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Solny w Karate Kyokushinkai. Organizatorem zawodów był Wielicki Klub Karate Kyokushinkai.

Wtegorocznej edycji na 3 matach rywalizowało 350 zawodników z 43 klubów z 4 krajów (Rumunii, Polski, Niemiec i Czech) oraz 7 organizacji kyokushin przy udziale 39 sędziów. - Medale dla zawodników, gościom oraz sędziom wręczono podziękowania oraz ręcznie robione filiżanki ceramiczne przygotowanych przez pracownię artystyczną ArcyDzielnia z Wieliczki - mówi sensei Jarosław Długołęcki.

Akademia Karate Kyokushin Radomsko reprezentowali: Weronika Mazur, Borowiecka Daria, Goncarz Marta, Suski Mateusz, Bugdal Krystian, pluta Zuzanna.

Pierwsze miejsce w kumite juniorek oraz drugie w kata wywalczyła Weronika Mazur. Trzecie miejsce w kumite młodziczek zajęła debiutantka Marta Goncarz. Pierwsze miejsce w kumite kadetów wywalczył Krystian Bugdal. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła drużyna z Nowej Soli, drugie gospodarze z Wieliczki, a na trzecim miejscu uplasowała się Dąbrowa Górnicza. Akademia Karate Kyokushin Radomsko zajęła dziesiąte miejsce.