Come back po 30 latach. Garbate Aniołki wydały nową studyjną płytę

Dział: Aktualności
20/07/2021 - 10:36

Media

Na radomszczańskiej scenie muzycznej zespół zaistniał w 1990 roku. Pierwszy koncert "Garbate Aniołki" zagrały zimą 1991 roku w Miejskim Domu Kultury. Pięć lat temu zespół się reaktywował i zaczął ponownie grać koncerty. Od tamtego czasu powstały nowe utwory, które finalnie znalazły się na nowej płycie "Garbatych Aniołków". Usłyszymy na niej kompozycje punkrockowe w znakomitych, profesjonalnych aranżacjach i z niebanalnymi tekstami. Płytę można nabyć od dzisiaj.

W dzisiejszej, wtorkowej audycji radiowej Gazety Radomszczańskiej słuchacze mieli okazję wysłuchać nowego utworu legendarnej radomszczańskiej kapeli, Garbatych Aniołków.  Utwór ten to jedna z niespodzianek, którą fani znajdą na nowej, studyjnej płycie "Wilki". Na płycie znalazło się 12 nowych kawałków. Materiał został poprzedzony wydaniem dwóch EP z 2019 i z 2020 roku.

- To jest punkrock po 30 latach. Na poziomie. Płyta jest dojrzalsza muzycznie. Ze świetną perkusją i całą sekcją rytmiczną. Płyta jest bardzo melodyjna, wyśpiewana. Ale to już pozostawiam do oceny słuchaczy - mówi Aleksandra Janicka - Poborczyk

Zespół nagrał materiał na przełomie marca i kwietnia 2021 roku w poznańskim studio. Zespół gra w składzie: Aleksandra Janicka - Poborczyk- wokal i teksty, Piotr Widliński - gitara, Gerard "Gere" Chodyra - bas i Damian "Ciupek" Ciupiński - perkusja.

- Materiał został nagrany na najwyższym poziomie w studio Perlazza, dzięki profesjonalizmowi Przemka Wejmanna. Jesteśmy bardzo zadowoleni z ostatecznego efektu, po masteringu i miksie. Do tego okładka płyty, niełatwo było znaleźć grafika. Ale udało się - mówi Aleksandra Janicka - Poborczyk.

Płyta ukazała się 15 lipca w czwratek, a już w piątek fani mogli ją kupić podczas koncertu Garbatych Aniołków na festiwalu Czochraj Bobra Fest w Namysłowie w piątek 16 lipca. 

- Chcieliśmy zrobić naszej publiczności, która przyjechała dla nas do Namysłowa, przyjemność. I udało się. Bo graliśmy nową płytę, a po koncercie można już było kupić naszą płytę. A publiczność była super i w ogóle koncert był bardzo udany - mówi liderka zespołu. 

W ostatni weekend lipca zespół zagra koncert podczas zaplanowanego w Zakrzówku Szlacheckim I Radomszczańskiego Zlotu Motocyklowego. A już 1 października muzycy zapraszają na jubileusz 30-lecia, który odbędzie się w klubie Bogart w Gomunicach. 

Płytę "Wilki" można nabyć poprzez https://www.facebook.com/GarbateAniolki lub zamówić telefonicznie pod nr 665 131 131. Można także skontaktować się mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Cena to 45 zł.