Chirurgia w szpitalu zamknięta: personel i pacjenci zakażeni Covid-19

Dział: Aktualności
15/10/2020 - 07:35

Od piątku oddział chirurgii w Szpitalu Powiatowym jest zamknięty. Wykonywane są tylko operacje ratujące życie. Powód? Część personelu i pacjentów ma Covid-19.

 chirurgia

(fot. Pixabay - zdjęcie ilustracyjne)

Jeśli mieliście zaplanowaną operację, to już pewnie wiecie. Jeśli będziecie jakiegoś zabiegu czy poważnej chirurgicznej ingerencji potrzebować, to będziecie musieli szukać innego szpitala. Bo w zeszłym tygodniu pierwszy pozytywny test na koronawirusa miała pierwsza osoba z personelu i wtedy zdecydowano - zamykamy oddział. Zwłaszcza, że covid mają też niektórzy pacjenci.

Z naszych informacji wynika, że w weekend wykonano tylko kilka operacji. A na początku tygodnia okazało się, że są kolejni zakażeni lekarze, ktoś musiał pójść na kwarantannę, bo miał z nimi kontakt. W tej chwili pracuje tylko kilku i tylko w systemie: ratujemy życie.

To znaczy jeśli do szpitala trafi ofiara wypadku, albo pogotowie przywiezie osobę, która wymaga natychmiastowej operacji i nie można już czekać. Wtedy lekarze wejdą na salę operacyjną, bez względu na obawy związane z covidem.

Taka przerwa w planowych operacjach może potrwać nawet kilka tygodni. Wczoraj mieliśmy w mieście i powiecie rekord liczby nowych zakażeń, było ich aż 72. Specjaliści mówią, że najgorsze wciąż przed nami.