Brak ostrożności i ups! Kolizja. O kłopoty nietrudno, gdy na drodze warstwa lodu

Dział: Aktualności
14/01/2021 - 11:12
Podczas obfitych opadów śniegu często zapominamy, że niedopasowanie prędkości do warunków atmosferycznych może doprowadzić do narażenia zdrowia i życia nas oraz innych uczestników ruchu. Dzisiaj doszło już do poważnych zdarzeń, w których jedna osoba doznała obrażeń. Inne zakończyły się na szczęście tylko uszkodzeniami pojazdów. 

Jakie warunki panują na drodze, to teoretycznie każdy kierujący widzi. Ale wystarczy odrobina nieuwagi, aby wpaść w poślizg. Sprzyja temu oblodzenie nawierzchni i błoto pośniegowe.

W czwartek o godzinie 8.50 doszło do kolizji za Brudzicami, w kierunku Dobryszyc. Do drugiego zdarzenia doszło około godziny 11. Kierujący toyotą, jadąc w kierunku ul. Krasickiego nie dostosował prędkości do warunków drogowych i stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zderzył się z jadącym z naprzeciwka vw. W zderzeniu ucierpiał pasażer toyoty. Został zabrany na diagnostykę do szpitala. W czwartek o godzinie 8.50 doszło do kolizji za Brudzicami, w kierunku Dobryszyc .

IMG 20201211 091238256

Więcej gazu oznacza mniej kontroli nad pojazdem. Dlatego przy panującej aurze lepiej zwolnić i napawać oczy pięknymi widokami oraz obserwacją innych pojazdów, które znajdują się w pobliżu naszego toru jazdy. 

[CZYTAJ] Remont 21 km nawierzchni budowanej autostrady A1 za Kamieńskiem