Borys Budka, przewodniczący PO: głosujcie na Rafała Trzaskowskiego

Dział: Aktualności
08/07/2020 - 16:00

O godz. 15 w ERA Parku Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, rozdawał ulotki i zachęcał radomszczan do głosowania na Rafała Trzaskowskiego.

 Borys Budka

Do Radomska przyjechał także sekretarz PO Marcin Kierwiński. Szefowi PO towarzyszyli także radomszczańscy działacze PO, którzy w kampanię prezydencką zanagażowani są od początku. Zbierali podpisy poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, potem, w zaledwie kilka dni dla Trzaskowskiego. 

Konferencja prasowa odbyła się na skwerze przy ul. Sierakowskiego. Rozpoczęła ją Magdalena Spólnicka, szefowa PO w powiecie i Radomsku.

Nowym elementem był "antyczek", tak można nazwać tablicę, którą trzymał wicestarosta Jakub Jędrzejczak. Była to odpowiedź na czeki wręczane w poprzednim tygodniu przez posłów i działaczy PiS. PO przedstawiło rachunek wystawiony premierowi i rządowi PiS przez mieszkańców powiatu. Na 21 mln zł. Za nadwykonania i za dziurę w oświacie.

Borys Budka powiedział, że dzisiaj nie wybieramy prezydenta, tylko wiceprezydenta, bo nim jest Andrzej Duda. I dlatego w niedzielę trzeba zagłosować na Trzaskowskiego, żeby obudzić się w innej Polsce.

Jeden z mieszkańców, który się temu przysłuchiwał, zapytał przewodniczącego PO o to, dlaczego nie spełnili swoich obietnicj wyborczych przez 8 lat swoich rządów. Budka w odpowiedzi wyliczył, co PO w tym czasie zrobiła.

W rozmowę włączyły się także dwie kobiety, które zwróciły uwagę na to, że w wyborach pojawiły się karty do głosowania bez pieczątek, za granicą karty, na których dwa razy było nazwisko kandydata PiS. Przewodniczący zapewnił, że PO się temu przygląda.

Na koniec jeszcze wspólne zdjęcie i Borys Budka był już w drodze na kolejne dzisiejsze spotkanie.