Będzie kolejny Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Radomsku. W przyszły piątek

Dział: Aktualności
11/09/2019 - 12:10

20 września o godz. 10 na skwer przy ul. Sierakowskiego. Tam zapraszają organizatorzy. Podobne protesty będą odbywać się tego dnia na całym świecie. Poprzedni Młodzieżowy Strajk Klimatyczny zgromadział w marcu tego roku w Radomsku 400 osob.

„Dołącz do najwiekszej mobilizacji klimatycznej w historii! Wyjdź razem z nami na skwer imienia Jakuba Lechowskiego przy ul. Sierakowskiego aby pokazać, że i MY mamy głos i nie zgadzamy się na taki los naszej planety!” - zachęcają organizatorzy na Facebooku.

STRAJK KLIMATYCZNY

Strajk Klimatyczny na rozpocząć „globalny tydzień dla klimatu”. Protesty organizowane są przed szczytem klimatycznym w Nowym Jorku, który rozpocznie się 23 września.

Organizatorzy piszą:

„Miliony ludzi na całym świecie - uczniów, studentów, rodziców i dziadków, będą protestować w tysiącach miast, by pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego - NAJWIĘKSZEGO wyzwania, z jakim do tej pory jako ludzkość musieliśmy się zmierzyć. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, podczas którego zapadną kluczowe decyzje dla losu naszej planety - a zarazem naszego. Rządzący muszą wiedzieć, że MY - obywatele świata, nie zgadzamy się by przyszłość nasza i przyszłych pokoleń została zaprzepaszczona przez ich ignorancję.

Skutki katastrofalnych zmian klimatycznych zaczynamy odczuwać nawet w Polsce. Upały, ograniczenia w dostępie do wody, susze, powodzie i gwałtowne burze to zaledwie przedsmak świata, w którym przyjdzie nam żyć, jeśli nie zatrzymamy wzrostu globalnej temperatury na poziomie 1,5℃. Żeby było to możliwe już teraz musimy podjąć drastyczne kroki w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej.
Indywidualne zmiany, jak ważne by nie były, przestały już wystarczać. Bez nacisku na polityków czy wielkie koncerny doprowadzimy do zniszczenia jedynego świata, jaki mamy.

Cała nadzieja w NAS! Wiele razy udowodniliśmy już, jak ogromną siłę rażenia ma nasz głos! Masowe protesty w Wielkiej Brytanii skłoniły tamtejszych polityków do daleko idących zobowiązań przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu, a nasze protesty doprowadziły do pierwszego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego w Warszawie. Wszystkie te sukcesy to wynik zaangażowania tysięcy ludzi - starszych i młodszych. Możemy (i musimy) osiągnąć jeszcze wiele więcej - jednak do tego będziemy potrzebować Was wszystkich.

Pierwszy Młodzieżowy Strajk Klimatyczn w Radomsku odbył się 15 marca tego roku.