Beata Pokora w sprawie Marszu Równości: proszę, byście nie obrażali Boga!

Dział: Aktualności
12/08/2019 - 12:58

- Ulica nie jest miejscem, gdzie załatwicie swoje problemy. Przecież wszyscy to wiemy. - napisała wczoraj późnym wieczorem na swoim facebookowym profilu starosta Beata Pokora ze Wspólnego Samorządu zabierając głos w sprawie Marszu Równości, który odbędzie się w sobotę. O tej samej porze pikietować będą jego przeciwnicy, środowiska prawicowe

 pokora

"Radomsko to miasto otwarte, nie tylko z hasła, Radomsko to miasto tolerancyjne, miasto, gdzie ludzie o różnych poglądach politycznych starają się szanować się i współpracować ze sobą, to ludzie kulturalni, którzy starają się wyrażać swoje poglądy w taki sposób, aby nikogo nie obrażać. To jest moje zdanie i ja osobiście uważam, że w takim mieście i w takim powiecie mieszkam. W Radomsku nie ma potrzeby organizowania marszy równości, tu każdy jest równy, każdy ma prawo wierzyć i kochać. Każdy jest szanowany przez pryzmat tego jakim jest człowiekiem, a nie przez pryzmat swojej orientacji seksualnej, wiary czy przynależności politycznych.
Ale ... skoro zdecydowaliście się na zorganizowanie takiego marszu, to proszę Was przede wszystkim o zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców, a także zgodnie z hasłami równości, tolerancji i poszanowania drugiego człowieka, które są dla nas wszystkich najważniejsze o to, abyście podczas tego marszu nie obrażali Boga, w którego wierzymy, nie obrażali wizerunku Matki Boskiej, która dla wielu z nas jest Pocieszycielką strapionych, nie ośmieszali Świętych, do których się modlimy, nie drwili z zasad i tradycji, które kultywujemy, na fundamentach których budujemy swoje rodziny.
Ulica nie jest miejscem, gdzie załatwicie swoje problemy. Przecież wszyscy to wiemy.
Bóg stworzył człowieka na Swój obraz i podobieństwo, ale dał mu wolną wolę, dlatego każdy z nas jest inny. Ot cała prawda ! Nie każdy kto chodzi do Kościoła jest dobrym człowiekiem, znacie Przypowieść o Faryzeuszu i Celniku?
Wolność zgromadzeń, gwarantuje nam Konstytucja, tylko musimy wszyscy pamiętać, ze Wolność jest nam dana, ale nikt nie jest zwolniony z konsekwencji naszych wolnych wyborów.
Proszę zatem o rozsądek i zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta i powiatu.
W czasach pokoju nie ma miejsca na ofiary, w czasach pokoju nie miejsca na My i Wy.
Wszyscy jesteśmy Polakami! Homo, hetero, bi i inni !
Pamiętajcie jednak o tym, ze większość z nas na ustach ma słowa :„ Polska jest Polską, a Polak Polakiem tylko pod Krzyżem, tylko pod tym znakiem „
Macie prawo myśleć, wierzyć, kochać i decydować, ja to szanuję, ale proszę Was pamiętajcie o tym, że inni też nie chcą być obrażani i chcą bronić swoich zasad wartości i tradycji.

Szanujmy się wzajemnie !" - zakończyła wpis.