Bartosz Rudecki zaszachował Polskę. To dziś w kraju najgłośniejsze nazwisko z Radomska

Dział: Treść płatna
28/04/2021 - 18:50
Bartosz Rudecki ma 22 lata i jest w tej chwili najbardziej znanym radomszczaninem w Polsce. Dziesiątki tysięcy ludzi oglądają, jak gra w szachy w internecie na żywo, opowiada i komentuje. Jeśli macie więcej niż 30 lat, możecie nie zrozumieć tego fenomenu. Ale spróbujcie. Inaczej nie zrozumiecie swoich dzieci
Janusz Kucharski, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na ekranie komputera młody chłopak w koszulce polo. Na głowie słuchawki, w tle półka z pucharami. Mówi do kamery:

- Słuchajcie, jest taka laska Alesia, wyczaiłem, że grała z Kotletowem, więc dzisiaj ją zaraz rozwalę. Następna do kolekcji.

Próbuje użyć trudnego słowa, nie może go prawidłowo wymówić, czym wywołuje uśmiech. Ma do siebie dystans.

Na ekranie pokazuje się szachownica. Okienko, w którym widać chłopaka, zmniejsza się. Pojawia się kolejne, z dziewczyną. Rozmawiają po angielsku. Chłopak mówi:

- Moim największym osiągnięciem jest tytuł „Mistrzyni Radomska”. Wiesz, gdzie jest Radomsko?

Zaczynają grać. Rozmawiają. Obok szachownicy widać okienko czatu, w którym widzowie komentują mecz.

Tak wygląda początek jednego z ostatnich streamów najsłynniejszego dzisiaj radomszczanina, Bartosza Rudeckiego. Oglądało go równocześnie 60 tysięcy osób. To rekord Polski na platformie Twich. Na Twitterze obserwuje go prawie 26 tysięcy osób. Dwa i pół raza więcej niż Teleexpress. A dołączył do tego medium dopiero w grudniu

Pozostało 90 % tekstu
Jesteśmy najbardziej radomszczańscy na świecie

Czytaj Gazetę Radomszczańską gdziekolwiek jesteś