Autostrada A1: kolejne trzy kilometry koło Radomska dostępne od niedzieli

Dział: Aktualności
11/09/2020 - 15:00

- Już w najbliższy weekend pojedziemy nowym odcinkiem betonowej jezdni na autostradzie A1 - zapowiada Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiej GDDKikA - W nocy z soboty 12 na niedzielę 13 września) na odcinku Kamieńsk - Radomsko wykonawca przekaże do użytkowania blisko trzykilometrowy fragment nowej wschodniej jezdni, od skrzyżowania z drogą krajową nr 42 do Stobiecka Szlacheckiego.

 a1

(fot. GDDKiA Łódź)

- Organizacja ruchu nie ulegnie zmianie - ostrzega rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi. - W dalszym ciągu będzie obowiązywał układ 2+1, dwa pasy będą prowadziły ruch w kierunku Katowic, jeden w stronę Łodzi.

Maceij Zalewski dodaje, że kolejne odcinki nowej jezdni A1 między Kamieńskiem i Radomskiem będą oddawane wkrótce.

- Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, kolejny fragment nowej jezdni, tym razem o długości blisko 5 kilometrów, zostanie przekazany w ciągu najbliższego miesiąca. Pozostała część, czyli blisko 11 kilometrów, w listopadzie. Będzie to oznaczało, że całym odcinkiem „C” Kamieńsk - Radomsko o długości 16,7 km pojedziemy po nowej jezdni jeszcze tej jesieni.     Obecnie wykonawca skupia się na wykonaniu specjalnej konstrukcji pod drogą, w miejscu, gdzie są nienośne grunty - mówi.