Arcybiskup Depo wydał zarządzenie w związku z reżimem strefy czerwonej

Dział: Aktualności
16/10/2020 - 11:34

W związku z zaostrzeniem rygoru sanitarnego w kościele obowiązują wskazane przez abp Depo zasady uczetniczenia w życiu religijnym.

cmentarz

Ograniczenie liczby przebywających uczestników zgromadzeń religijnych jest konsekwencją wprowadzonych ogólnych zasad bezpieczeństwa sanitarnego w strefach żółtej i czerwonej. 

Podobnie, jak to miało miejsce w pierwszych miesiącach epidemii, od 18 października obowiązywać ma dyspensa dla wszystkich wiernych od obowiązku uczestniczenia we mszach św. Szczególnie dotyczy to osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, które czują strach przed zakażeniem.

W związku ze zbliżającymi się uroczystościami Wszystkich Świętych i Dniem Zadusznym wierni są zachęcani do indywidualnego odwiedzania grobów. Zamiast jednej procesji na cmentarzu i liturgii, uroczystości zostaną rozplanowane na kolejne dni listopada. Procesja będzie mogła być zorganizowana wewnątrz kościoła. Wówczas tylko kapłan wraz z pomocnikiem będzie się przemieszczał pomiędzy stacjami drogi krzyżowej.