Archeolog Marcin Biskup: oceniam, że te ludzkie kości pochodzą z XVI-XVII wieku

Dział: Aktualności
10/09/2021 - 14:41
Chwilę to trwało, ale archeolodzy trafili na to, czego się w tym miejscu spodziewali. Obok Domu Rzemiosła trafili na dobrze zachowane kości osób pochowanych na cmentarzu przy kościele św. Ducha. Kościół powstał na przełomie XV i XVI wieku, istniał do drugiej połowy XIX wieku. A przy kościele grzebano osoby ubogie.

Jak mówi Marcin Biskup, który kieruje pracami archeologicznymi, jam grobowych w tych miejscu jest sporo, ale tego się spodziewano, więc to żadna niespodzianka. Nie zakłada, żeby było ich więcej. Dodaje, że teraz, kiedy odkryto ludzkie szczątki, więcej przechodniów się zatrzymuje, przygląda ich pracy, czasem zadaje pytania.

Te, które zostały właśnie odkopane, jego zdaniem pochodzą z XVI-XVII wieku.

Szczątki zostaną skatalogowane, pobrane zostaną próbki do badań. Tak samo jak w przypadku tych, które w dużej ilości odkryto, kiedy remonotowano fragment Reymonta od skrzyżowania z Narutowicza do skrzyżowania z Żeromksiego.

Kiedy archeolodzy skończą już swoją pracę obok ulicy Reymonta rozpocznie się budowa parkingu. Wjazd będzie od strony ulicy Reymonta, wyjazd na aleje Jana Pawła II. Powstaje już droga łącząca aleje z działką, na której będą miejsca parkingowe.

[CZYTAJ] Ultimatum Unii: albo pieniądze, albo uchwały antyLGBT. Radomsko też straci

 szkielety reymonta 2 small

Slider