Anna Dziadkiewicz zapowiada zgromadzenie jako sprzeciw wobec Marszu Równości

Dział: Aktualności
08/08/2019 - 18:53

W piątek do urzędu miasta ma zostać złożona informacja o zorganizowaniu zgromadzenia środowisk prawicowych 17 sierpnia, w dniu, w którym odbędzie się Marsz Równości. Organizatorem jest Anna Dziadkiewicz ze Stowarzyszenia Pamięci Żołnierzych AK KWP NSZ Do końca wierni. Pikieta ma się odbyć na ulicy Piastowskiej w okolicach numeru 22, przepisowe 110 metrów od trasy Marszu Równości. Pikieta ma być odpowiedzią na I Radomszczański Marsz Równości, którego organizację zgosił kilka dni temu Ksawery Olczyk.

dziadkiewicz 2

Marsz Równości rozpocznie się w Parku Solidarności. Manifestanci przejdą ulicami miasta. Anna Dziadkiewicz mówi, że zgłaszają się do niej mieszkańcy, którzy są przeciwni jego organizacji. Dlatego środowiska prawicowe w Radomsku postanowiły zareagować. I zaplanowały pikietę. W tym samym czasie i miejscu w wymaganej przepisami prawa odległości.

O szczegółach Dziadkiewicz ma poinformować w piątek o 18 podczas konferencji prasowej zaplanowanej przy pomniku Konsipracyjnego Wojska Polskiego, który znajduje się obok Parku Solidarności.