Anna Dziadkiewicz: mamy epidemię… obostrzeń. Będziemy protestować do skutku

Dział: Aktualności
18/02/2021 - 13:19
Dzisiaj na placu 3 Maja odbyła się konferencja członków stowarzyszenia „Zjednoczeni dla Wolności”. Zapraszali mieszkańców do udziału w proteście, który odbędzie się w sobotę. Początek o 16 w tym samym miejscu.

Anna Dziadkiewicz i radomszczanie, którzy sprzeciwiają się wprowadzonym przez rząd w związku z epidemią koronawirusa obostrzeniom brali już udział w marszach i protestach w Warszawie w 2020 roku, byli też widoczni w Radomsku, organizowali w mieście podobne wydarzenia. Przeciwko czemu chcą protestować w sobotę?

Jak wyjaśniała Anna Dziadkiewicz, przeciwko epidemii obostrzeń i jej skutkom. Wymieniła nauczanie zdalne, którego skutkiem ma być depresja, pogorszenie wzroku i brak relacji społecznych wśród dzieci. Zamknięte przychodnie - i zgony z powodu braku dostępu do leczenia. Zamknięte firmy, restauracje i hotele - i bankructwo przedsiębiorców. Łamanie praw poprzez mandaty za brak maseczek czy udział w protestach, podczas gdy sądy uniewinniają ich uczestników. Jednym z nich był uczestnik dzisiejszej konferencji, pan Seweryn, który został zatrzymany w Warszawie. Pokazywał postanowienie sądu, które stwierdza, że został zatrzymany bezpodstawnie.

Dziadkiewicz konfa plac 3 Maja 2

Zapraszają na protest przeciw obostrzeniom

Członkowie ruchu mówią, że niezgodne z prawem jest noszenie maseczek i dlatego oni się do tego nakazu nie stosują. Poza tym, jak twierdzą, maseczki uszkadzają mózg, który nie jest właściwie dotleniony. Jednak sobotni protest ma odbywać się zgodnie z prawem, w reżimie sanitarnym, więc jeśli ktoś chce, może maseczkę założyć.

[CZYTAJ] Radomszczanki, które nie chcę mieć dzieci: „Nie urodzę, nie mam takiej potrzeby"

Anna Dziadkiewicz dodała, że w tej chwili największym problemem jest zmuszanie do szczepienia przeciw Covid-19. Jako przykład podała kierowców TIR-ów, którym grozi się, że jeśli się nie zaszczepią, zostaną zwolnieni.

- To się musi się skończyć. Będziemy protestować cyklicznie, do skutku - zapowiedziała.