A jednak pracownicy DPS-u i Kamila zdrowi. Drugie testy wyszły ujemne

Dział: Tylko u nas
11/05/2020 - 14:02

W poprzedni czwartek informowaliśmy, że dwie osoby z personelu Domu Pomocy Społecznej w Radomsku i dwie z placówki opiekuńczo-wychowawczej Kamil w Strzałkowie miały pozytywne wyniki testów na obecność Covid-19. Kolejne badanie dało wynik negatywny.

DPS Radomsko 

(fot. Starostwo Powiatowe)

Jak mówi nam starosta Beata Pokora, która w poprzedni czwartek podjęła decyzję o poddaniu obu placówek kwarantannie i wstrzymaniu wymiany załóg, wykonano ponowne testy u wszystkich pracowników, pensjonariuszy i podopiecznych Kamila. Wszystkie były ujemne, także te u tych pracownic, które w pierwszym badaniu miały potwierdzone zakażenie koronawirusem.
- Wyniki przyszły w sobotę, tego samego dnia kwarantanna w obu placówkach została zdjęta, a załogi wymienione – mówi starosta. DPS-y i Kamil są skoszarowane, pracownicy pracują 7 dni, nie opuszczają placówek, potem następuje zmiana. - Dla pewności te cztery osoby nie wróciły do pracy, czekamy na kolejne potwierdzenie. Jeśli trzeci test będzie ujemny będą mogły wrócić do swoich obowiązków - zapowiada.