8 litrów alkoholu, 53 kg krajanki i samoróbka u 59-letniego radomszczanina

Dział: Aktualności
16/09/2020 - 10:56

We wtorek 15 września podczas przeszukań mundurowi zabezpieczyli 8 litrów alkoholu i 53 kg krajanki tytoniowej. Zatrzymali również urządzenie do destylacji. Wszystko znaleziono w samochodzie i mieszkaniu mężczyzny.

256 120133

(fot. KPP Radomsko)

Radomszczańscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli wyroby tytoniowe i alkohol, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.

- Jak się okazało 59-letni mieszkaniec Radomska w samochodzie oraz w mieszkaniu przechowywał nielegalne towary. Łączna kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa to ponad 45 tys. Zł - mówi Gazecie oficer prasowy radomszczańskiej policji podinspektor Wojciech Auguścik. To nie wszystko, co znaleziono. - Ponadto w mieszkaniu mężczyzny policjanci znaleźli nielegalną broń, tzw. samoróbkę, składającą się z lufy metalowej z dołączona lunetą, prowizorycznym zamkiem oraz wygiętym drutem w kształcie kolby. Mężczyzna posiadał też kilka sztuk amunicji. Twierdził, że jest to jego domowa wiatrówka - dodaje policjant.

256 120132

Mężczyzna odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy, za co grożą mu kary finansowe. Za nielegalne posiadanie broni grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

256 120131