395 tys. zł na naprawę mostu w Krzętowie od prezesa Rady Ministrów

Dział: Aktualności
16/09/2020 - 12:29

Dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wielgomłyny i nie tylko. Zarząd powiatu otrzyma dofinansowanie na remont drewnianego mostu na Pilicy. Pieniądze będą pochodzić z ogólnej rezerwy budżetu Prezesa Rady Ministrów.

31937

(fot. Starostwo Powiatowe)

Te informacje przekazał poseł PiS Grzegorz Lorek podczas konferencji prasowej w Piotrkowie Trybunalskim we wtorek 15 września.

- Nigdy dotąd nie mogliśmy starać się o dofinansowanie takiej inwestycji, ponieważ nie spełniała ona wymogów zawartych we wcześniej ogłaszanych programach. Dlatego, gdy tylko pojawiła się możliwość skorzystania z rezerwy PRM od razu o to wystąpiliśmy - tłumaczy starosta Beata Pokora. - Tymczasem w obecnej trudnej sytuacji finansowej spowodowanej pandemią i uszczupleniami samorządowego budżetu po prostu nie byłoby stać na wykonanie tego remontu. Dlatego pragnę bardzo podziękować wojewodzie łódzkiemu Tobiaszowi Bocheńskiemu oraz ministrowi Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzacie Jarosińskiej-Jedynak za pozytywne zaopiniowane naszego wniosku.

Koszt prac, które trzeba wykonać, to pół mln zł. Codziennie z mostu korzysta około 500 pojazdów i 200 pieszych. Kolejna najbliższa przeprawa (w ciągu drogi krajowej nr 42) oddalona jest o około 20 kilometrów.