38-letni Ukrainiec ugodził nożem 25-letniego kolegę. Grozi mu nawet dożywocie

Dział: Aktualności
04/05/2021 - 13:03
To była impreza mocno zakrapiana alkoholem. Brało w niej udział pięciu obywateli Ukrainy. O mało nie skończyła się śmiercią jednego z nich, kiedy otrzymał cios nożem.

Ranny 25-latek został odwieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono operację ratującą mu życie, teraz jego stan jest stabilny. A pozostała czwórka trafiła do policyjnego aresztu.

- Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nie krótsza niż 8 lat, 25 lat albo nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności - przypomina oficer prasowy KPP Radomsko komisarz Aneta Wlazłowska. Policjantka opowiada, że po południu w niedzielę 2 maja dyżurny radomszczańskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że w jednym z domów przy ulicy Krakowskiej w Radomsku został ugodzony nożem młody mężczyzna.

[CZYTAJ] Andrzej Chodura, z wyglądu bokser. „Nikt nie wie, dlaczego został zabity"

ugodził nożem

(fot. KPP Radomsko)

- Skierowany na miejsce patrol policyjny ustalił, że pokrzywdzony to 25-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna z raną kłutą klatki piersiowej został zabrany do szpitala. Mundurowi ustalili, że pokrzywdzony wraz z kolegami uczestniczył w libacji alkoholowej. Policjanci dowiedzieli się, że czterej pozostali imprezowicze to również obywatele Ukrainy. Mężczyźni znają się, gdyż wynajmują wspólnie mieszkanie i razem pracują. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami żaden z nich nie potrafił powiedzieć, jak doszło do tego zdarzenia.

Każdy z zatrzymanych Ukraińców miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

- Śledczy zabezpieczyli nóż kuchenny, którym został ugodzony 25-latek, przesłuchali świadków, wykonali oględziny miejsca, uzyskali i analizowali wiele informacji – mówi komisarz Wlazłowska. - Zgromadzony w wyniku intensywnej pracy materiał dowodowy pozwolił na wytypowanie sprawcy tego przestępstwa. Podejrzany podczas rozmowy z funkcjonariuszami przyznał, że pokłócił się z kolegą o to, który z nich ma zapłacić za alkohol.

We wtorek 4 maja prokurator nadzorujący postępowanie przedstawił 38-letniemu Ukraińcowi zarzut usiłowania zabójstwa. I złożył do sądu wniosek o zastosowanie wobec sprawcy tymczasowego aresztowania.

Slider