36 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Radomsku zakażonych

Dział: Aktualności
11/01/2021 - 15:17
- W piątek przejdziemy kolejne testy - mówi dyrektor DPS-u. - I jeśli okaże się, że jesteśmy zdrowi, to mam nadzieję, że będziemy wracać do normalności.

Grażyna Dębska potwierdza, że w placówce doszło do kolejnych zakażeń. W tej chwili wszyscy zakażeni podopieczni są w szpitalach, kilku odwieziono dzisiaj do szpitala w Bełchatowie, w sumie to 36 osób. W placówce pozostaje 18 podopiecznych, których testy okazały się ujemne.

Są też nowe przypadku wśród personelu, sześć. Wśród nich pracownicy kuchni. A do tego, jak dodaje dyrektor Dębska, niektórzy z pracowników są jeszcze na kwarantannie.

dps radomsko

(fot. PCPR Radomsko)

Na szczęście mniejsza liczba pensjonariuszy to mniej potrzebnych rąk do pracy i sytuacja jest trudna, ale opanowana.

- Pracujemy w reżimie, z zachowaniem wszelkich zasada, mamy sprzęt do dezynfekcji i ozonowania, udało się nam unikać takiej sytuacji bardzo długo, pomogło skoszarowanie, ale w końcu i u nas wybuchło ognisko koronawirusa - przyznaje dyrektor DPS. I dodaje, że ma nadzieję, że nowych przypadków już nie będzie.

Placówka współpracuje z radomszczańskim Sanepidem, pensjonariusze i personel przechodzi kolejne testy. - Niestety, ta sytuacja spowodowała, że nie można było przeprowadzić w naszym DPS-ie szczepień przeciw Covid-19 - dodaje na koniec.

[CZYTAJ] Do Polski trafiło już ponad milion szczepionek. Zaszczepiono ponad 200 tysięcy osób