3,5 mln dofinansowania na nowy basen już blisko. Jest pozytywna opinia Ministerstwa Sportu

Dział: Aktualności
10/09/2019 - 07:50

Wszystko wskazuje na to, że będą kolejne pieniądze na nowy basen w Radomsku. Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie zaopiniował0 wniosek Radomska. Cała inwestycja ma kosztować 32,8 mln zł

basen nowy 2

Informacja o pozytywnej weryfikacji wniosku o dotację znalazła się w protokole z „oceny formalno-merytorycznej zespołu do spraw opiniowania wniosków o dofinansowanie zadań inwestycyjnych ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej” z 9 września.

Miasto złożyło wniosek o dotację w wysokości 3,5 mln zł wiosną tego roku. Na liście znajdują się 32 pozycje. Radomsko ma dostać 800 tys. zł w 2019 i 2,7 mln zł w 2020. Miasto pozyskało już na inwestycję 7 mln 362 tys. 699 zł 99 gr zł z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi.

Prace przy budowie basenu już trwają. Powstał już poziom zero. Nowy kompleks składać będzie się z trzech basenów krytych (sportowy, rekreacyjny, brodzik dla dzieci ze zjeżdżalnią zewnętrzną o długości 50 m oraz trzy wanny do hydromasażu), basenu zewnętrznego wraz z wodnym placem zabaw, saunarium (sauna parowa, sucha, solna i infrared), parku edukacyjnego oraz strefy gościnnej (pięć pokoi 4 osobowych z łazienkami oraz pięć pokoi 2 osobowych z łazienkami).