20-letnia radomszczanka była członkiem szajki kradnącej katalizatory

Dział: Aktualności
13/05/2021 - 09:22
W poniedziałek 10 maja o godz. 1 w nocy w Piotrkowie Trybunalskim policjanci zatrzymują do kontroli samochód. Okazuje się, że ma kradzione tablice rejestracyjne od innego samochodu, a w bagażniku wycięty katalizator, narzędzia, którymi można to zrobić i tablice od tego właśnie samochodu. Tak kończy się kariera złodziejskiej szajki.

Zatrzymano trzy osoby, wszyscy usłyszeli już zarzuty, prokurator zastosował wobec nich dozór policyjny. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, przypominają policjanci.

- Kierowca nie potrafił wytłumaczyć posiadania katalizatora oraz podmienionych tablic - mówi aspirant Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie. - 25-latek oraz 24-letnia pasażerka zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Policjanci dokładnie sprawdzali z jakiego pojazdu katalizator został wycięty oraz czy przestępczy duet dokonywał innych kradzieży. Po dokładnej analizie wszystkich informacji okazało się, że w kradzieżach brała jeszcze udział 20-letnia mieszkanka Radomska, która również została zatrzymana.

[CZYTAJ] Basen w prokuraturze: miasto zarzuca wykonawcy fałszowanie dziennika budowy

katalizatory kmp piotrków

(fot. KMP Piotrków)

Ustalono, że cała trójka działała na terenie Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego, Bełchatowa, Radomska oraz powiatu radomszczańskiego.

- 25-latek łącznie dokonał 16 kradzieży katalizatorów, 24-latka brała udział w trzech kradzieżach, a 20-latka w dwóch. Sprawa ma charakter rozwojowy - dodaje policjantka.

Slider