1700 podpisów za In Vitro. Dokumenty i bocian złożone na ręce Rafała Dębskiego

Dział: Polityka
26/04/2019 - 16:11

Dzisiaj przed budynkiem Urzędu Miasta odbyła się konferencja prasowa dotycząca In Vitro w Radomsku.

Wzięły w niej udział Magdalena Spólnicka, Ewa Drzazga, Agnieszka Skóra-Garbaciak, Justyna Siewior-Starczyk i Dagmara Rydlik.

Spotkanie było oficjalnym zakończeniem zbierania podpisów w sprawie In Vitro w Radomsku i przekazania ich wraz z wnioskiem dotyczącym dofinansowania na ręce przewodniczącego rady miejskiej Rafała Dębskiego.

Podpisy zbierane były ponad miesiąc.

- Zaskakujące dobrze przyjmowana inicjatywa. Pozytywny odzew, który przełożył się na 1700 podpisów zostanie zauważony przez radnych i prezydenta - powiedziała dziś Magdalena Spólnica.

Kobiety liczą na szybkie zwołanie komisji zdrowia i przychylenie się do złożonego dzisiaj wniosku. To pozwoli na przygotowanie uchwały, a w konsekwencji programu zdrowotnego. Jeśli tak się stanie, możliwe, że mieszkańcy Radomska będą mogli skorzystać z programu już od 2020 roku.

- Naszym zdaniem powinno być to dofinansowanie w wysokości 5 tys. złotych - przekonywały 

Jeśli udałoby się zrealizować program Radomsko będzie jedynym miastem w Polsce poniżej 50 tys. mieszkańców, które przystąpiło do tego programu.

Po konferencji podpisy wraz z symbolicznym bocianem symbolizującym nowe życie zostały przekazane na ręce Rafała Dębskiego.