17. edycja Festiwalu Poezji i Współczesnej Piosenki Niemieckiej i Angielskiej

Dział: Imprezy
05/02/2020 - 07:40

Kolejna edycja imprezy organizowanej przez nauczycieli Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 odbyła się we wtorek 4 lutego w sali kameralnej MDK, a uczniowie rywalizowali dwóch kategoriach- recytacja wybranego wiersza w oryginale (po niemiecku i angielsku) oraz wykonanie niemieckojęzycznej i anglojęzycznej piosenki.

W I kategorii zwyciężyła Alicja Auguścik z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w

Dobryszycach, II miejsce zajęła Kamila Gałwiaczek ze PSP nr 4, a III Jan Żakowski z PSP w Pławnie

W poezji angielskiej zwyciężyła Aleksandra Patulska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobryszycach, II miejsce przypadło Kai Wojtali z PSP w Płoszowie, a III Hubertowi Popiołkowi. Jury wyróżniło także dla Bartosza Matyję z Zespoło Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim oraz Dominika Jabłeckiego z PSP w Orzechowie.

W kategorii muzycznej I miejsce zajęła Maja Skalska z PSP w Płoszowie, II Julia Piotr z PSP w Kobielach Wielkich, a III duet Weronika Rachwalik i Patrycja Wojciechowska z PSP w Pławnie.

Wśród śpiewających po angielsku I miejsce ex aequo zajęły Kaja Jakubczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku wywalczyła i Zuzanna Koch z PSP w Strzałkowie. II miejsce zajęła Zuzanna Chrząstek z PSP nr 10, a III- Julia Szczepańska z PSP w Pławnie. W tej kategorii przyznano trzy wyróżnienia - Julii Warzoch z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stobiecku Szlacheckim, dla Natalii Olczyk z PSP w Płoszowie oraz dla Wiktorii Kucharskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku.

Organizatorkami festiwalu są Monika Rakowska, Marta Szuler i Dagmara Wiankowska.