14 kg narkotyków, pościg przez centrum miasta i ucieczka przez okno

Dział: Aktualności
06/07/2020 - 09:52

Dwoje mieszkańców gminy Kobiele Wielkie zostało zatrzymanych przez policję. Produkowali i rozprowadzali narkotyki.

nakotyki1

(KPP Radomsko)

Funkcjonariusze znaleźli w ich mieszkaniu i lokalu wynajmowanym na terenie Częstochowy znaczne ilości narkotyków. Wśród nich były marihuana, haszysz, amfetamina, tabletki ecstazy i 27 sadzonek konopii. Znaleziono też substancję służącą do produkcji narkotyków. Policja zabezpieczyła łącznie 14 kg towaru. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańców, jednak grozi im do 10 lat więzienia.

1 lipca wczesnym rankiem policjanci przeszukali miejsca zamieszkania 37-letniego mężczyzny i jego 21-letniej partnerki. Musieli wyważyć drzwi. Mężczyzna chciał uciec przez okno, jednak funkcjonariusze go obezwładnili. Policjanci zabezpieczyli narkotyki i udali się do drugiego lokalu mężczyzny w Częstochowie. Podejrzenia się sprawdziły, tam także znaleziono narkotyki, sadzonki konopii i odczynniki chemiczne. W obydwóch lokalach znaleziono łącznie 14 kg narkotyków. Para usłyszała 27 zarzutów związanych ze swoją działalnością. Sąd zdecydował, że w tymczasowym areszcie spędzą 3 miesiące.

Podczas akcji zostały zatrzymane jeszcze 3 osoby, w tym dwóch mężczyzn w wieku 34 i 36 lat. Usłyszeli zarzuty posiadania substancji odurzających. Został na nich nałożoy dozór policyjny.

Ostatni mężczyzna, 18-latek, był poszukiwany i ukrywał się przed policją przez kilka miesięcy. By go złapać, funkcjonariusze prowadzili kilkunastokilometrowy pościg przez centrum miasta. Nie dość, że nie posiadał uprawnień do kierowania wypożyczonym pojazdem, to jeszcze próbował uciec przed służbami. Popełnił mnóstwo wykroczeń drogowych. Gdy uszkodził samochód, postanowił ucieckać dalej pieszo. W końcu policjantom udało się go zatrzymać. Został wysłany do Zakładu Poprawczego.

narkotyki3