Miasto: Stary basen do likwidacji, będzie tam sala sportów walki

Dział: Aktualności
26/02/2021 - 09:36

„Utrzymanie starego basenu, w sytuacji uruchomienia nowego, jest bezzasadne. Obiekt ma zostać przeznaczony na salę sportów walki" - Takie jest stanowisko miasta.

Budowa nowego basenu przy ul. Królowej Jadwigi miała się zakończyć w listopadzie 2020 roku. Opóźnia się, już dziś wiadomo, że na pewno nie zostanie oddany do kwietnia. Co ze starym basenem? Na nowym są dwie niecki, jedna o glębokości 2,2, m na całej długości, druga 1,3 m. Szkółki pływackie podnoszą, że nie da się tam uczyć małych dzieci pływania, bo niecki sa za głębokie. 

Radny Radosław Rączkowski wnioskował o przeznaczenie starego basenu dla szkół podstawowych i średnich, a w godzinach popołudniowych dla szkółek pływackich. Chciał również, by miasto przeprowadziło konsultacje wśród mieszkańców. Napisał w tej sprawie do prezydenta.

Konsultacji jednak nie będzie. W odpowiedzi dla Radosława Rączkowskiego miasto pisze:

„Dalsze funkcjonowanie dotychczasowego basenu miejskiego jest związane z przeprowadzeniem generalnego remontu, ponieważ technologia uzdatniania wody jest przestarzała i wymaga wymiany urządzeń. W sytuacji, gdy oddany zostanie nowoczesny kompleks basenowy przy ul. Królowej Jadwigi, działanie to byłoby niezasadne.

W związku z powyższym powstała koncepcja o przeznaczeniu obiektu na salę sportów walki.

Propozycja była konsultowana z Miejską Radą Sportu oraz klubami sportowymi działającym w Radomsku. Miejska Rada Sportu w dniu 1.10.2020 podjęła w tej sprawie stosowną uchwałę. Obecnie zbierane są opinie ekspertów na temat technicznych możliwości przekształcenia obiektu"

STARY BASEN

Stary basen w Radomsku