Dyrekcja PUP podziękowała strażakom za akcję z 2 grudnia

Dział: Aktualności
24/01/2021 - 08:14
Do pożaru w jednym z pomieszczeń Powiatowego Urzędu Pracy doszło 2 grudnia 2020 r. Łukasz Więcek, dyrektor urzędu, wraz z pracownikami oficjalnie, podziękował radomszczańskim strażakom za sprawną i skuteczną akcję gaśniczą. Podziękowania odebrał komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej brygadier Mariusz Wojcieszko.

pup podziękowanie 

(fot. KP PSP Radomsko)

Jak ustalili strażacy, do pożaru doszło w pomieszczeniu wymiennika ciepła centralnego ogrzewania. Pracownicy podjęli próbę gaszenia pożaru przy użyciu gaśnic, jednak ogień był już na tyle rozwinięty, że nie udało się go ugasić podręcznym sprzętem gaśniczym. Natychmiast wezwano straż, a dyrektor PUP zarządził ewakuację personelu z budynku. Kiedy strażacy przyjechali na miejsce w budynku występowało silne zadymienie, jednak dzięki szybkiej ewakuacji nikt z pracowników nie odniósł obrażeń.

Pożar gasiły trzy zastępy straży zawodowej z Radomska oraz jeden z OSP Stobiecko Miejskie. Na koniec trzeba było zabezpieczyć miejsce zdarzenia i ugasić materiały objęte pożarem w pomieszczeniu wymiennika c.o. oraz oddymić i przewietrzyć obiekt.

[CZYTAJ] Targowica: handlarze chcieli wjechać, usłyszeli, że w soboty nie wolno