Czym jest depresja? Chorobą. Można ją leczyć? Tak, nawet farmakologicznie

Dział: Aktualności
23/02/2021 - 08:32
Depresja to choroba duszy, chociaż tak naprawdę to choroba mózgu. Niekiedy leczy się ją farmakologicznie. Pomaga zmiana myślenia,terapia, a niekiedy - w ciężkich przypadkach - potrzebny jest lek.

Depresja paraliżuje człowieka. Powoduje strach, ból i zamknięcie na świat. Nawet we własnym domu nie czujemy się wówczas bezpiecznie. Bywa, że dopada nas poczucie zaszczucia i paraliżu. 

DSC 0512

Jednym z radomszczańskich psychologów jest Anna Łoszakiewicz. Warto w razie depresji zwrócić się właśnie do niej, na pewno pomoże. 

W trudnych, zaawansowanych przypadkach depresji konieczne jest wspomaganie terapii lekami. Farmakologia zażywana przy leczeniu depresji nie ma sekwencji uzależniającej w sensie fizycznym i klinicznym, przeciwnie do leków uspokajających, które przytłumiają emocje i jednocześnie powodują nałóg.

[CZYTAJ] Pogotowie ratunkowe w szpitalu w Radomsku tylko do 30 czerwca 2021 r.?

Kiedy podejrzewamy u siebie depresję, najlepiej zacząć od wizyty u psychologa lub rozmowy przez telefon zaufania. Specjaliści zadając kilka pytań będą mogli stwierdzić, co nam dolega i jak nam pomóc. W przypadkach, gdzie mamy do czynienia z ciężkim przypadkiem klinicznym, kiedy pacjent nie wstaje z łóżka, nie wychodzi z domu, potrzebna jest pomoc rodziny lub przyjaciół, ponieważ taka osoba powinna być hospitalizowana.

W każdym przypadku, gdy podejrzewamy u siebie lub u bliskiej osoby depresję, warto zwrócić się do specjalisty psychologa z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Radomsku. Na podstawie wywiadu z Anną Łoszkiewicz psychologiem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku.