Atrakcje? Widzimy je wszędzie tylko nie w Radomsku. Tak oceniamy miasto

Dział: Aktualności
27/02/2021 - 16:30
Jest sobota, przeglądam Facebooka, bo ma weekendowy dyżur i powinienem być na bieżąco, a ta „społecznościówka” to dzisiaj niemal podstawowe źródło informacji, oczywiście z przymrużeniem oka, żeby nie było. Scrolluję, po polsku przewijam, przewijam i na spotted Radomsko trafiam na alarmujący wpis:

„Ratunku w weekend spodziewam się znajomych pierwszy raz w Radomsku gdzie ich zabrać??? Gdzie można by było pojechać czy mamy jakieś atrakcje niedaleko?” (pisownia oryginalna.

Janusz Kucharski

Przez chwile zastanawiam się, skąd są ci znajomi i jakich atrakcji oczekują? We wpisie można wyczuć niemalże desperację autora, a internauci mogą się okazać ostatnią deską ratunku. Do tych ostatnich przejdziemy za chwilę. Wróćmy do gości. Jeśli są z mniejszej niż Radomsko miejscowości, bez obrazy, to ERA Park może być już jakąś atrakcją. Bo las i przyrodę pewnie mają na co dzień na wyciągnięcie ręki. Jeśli z większego kilka razy miasta, to pewnie szukają tu odmiany od codziennego zgiełku i tłoku. Tego się nie dowiemy.

Za to czytając komentarze dowiemy się, że radomszczanie lokalnymi patriotami nie są, bo polecają wszystko, tylko nie nasze miasto. Komentarz za komentarzem, w których można przeczytać, że trzeba pojechać do Częstochowy, Piotrkowa albo Krzętowa. No może jeszcze lasy koło Przedborza są ładne. Ktoś radzi zajrzeć do aplikacji ERE Travel, jest taka i opisuje nasz powiat, ale większość jako jedyną atrakcję w Radomsku wskazują parking przy Inter, i nawet dobrze się składa, że przyjadą na weekend, bo najwięcej dzieje się tam właśnie wtedy. Reszta jest milczeniem.

Reymonta moze sie udac

Przedlłużajacy się remont i pandemia zrobiły swoje, centum praktycznie zamarło. I gdzie tu zabrać znajomych?

No właśnie. O tym, że dobrze nie jest, nikogo przekonywać nie trzeba, ale żeby aż tak „zjechać” od góry do dołu? A może to tylko moje „chciejstwo”, żeby patrzeć na swoje miasto inaczej, a komentujący mają rację, że największą atrakcją Radomska będzie pociąg do Łodzi, jak w Sosnowcu autobus do Katowic?

Czytam i czytam, nie wiem komu rację przyznać, ale nachodzi mnie taka refleksja: może władze miasta, powiatu i radni obu samorządów powinni tu częściej zaglądać? Tam szukać odpowiedzi na pytanie - co by tu jeszcze… Co by tu jeszcze zmienić na lepsze oczywiście, żeby kiedyś ktoś polecił spacer po miejskim parku albo spotkanie w centrum, które tętni życiem?

Przesadziłem? A może jednak nie...