11 Dec

Spis treści

100 imprez?

- Tak. Chciałabym, żeby od maja Radomsko przeistaczało się w przestrzeń dla zróżnicowanych i ogólnodostępnych wydarzeń kulturalno-rozrywkowych, tworzonych przez miasto i radomszczan. Stworzy to niepowtarzalną okazję do prezentacji utalentowanych radomszczan oraz wszystkich twórców związanych z naszym miastem i regionem. Cykl wydarzeń powiązany będzie z muzyką, teatrem, sportem, literaturą, a także z filmem i fotografią.

W tych stu imprezach znajdzie się festiwal zalewajki i festiwal różewiczowski?

- Oba wydarzenia już wrosły w nasze miasto. Może powinny zostać. Ostatnio byłam na „Światełku do nieba”, czyli na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przyszło wielu radomszczan. Mieszkańcy potrzebują takich imprez - potrzebują integracji.

Co jeszcze?

- Wiele samorządów próbuje dbać o młodzież bez konsultacji z samymi zainteresowanymi. Świat idzie do przodu, nie sposób nadążyć za potrzebami młodszego pokolenia. Dlatego jako prezydent będę się starać utworzyć młodzieżową radę miasta. Myślę też o seniorach. Emerytury są niskie. Starszym osobom nie starcza na leki, nie mówiąc o podstawowych artykułach pierwszej potrzeby niezbędnych do godnego życia. Prezydent podnieść emerytur nie może, leży to w kompetencji rządu, ale zamierzam stworzyć kartę seniora, dzięki której seniorzy będą mogli korzystać ze zniżek na wybrane usługi świadczone w sektorze prywatnym oraz będą mogli skorzystać ze specjalnych programów senioralnych przygotowanych przez samorząd.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież