13 Dec

ROMANTYCY1

55. Międzynarodowy Dzień Teatru przypada 27 marca, ale w Radomsku obchodzony będzie tydzień wcześniej. „Weekend z teatrem” w Miejskim Domu Kultury rozpocznie się 18 a zakończy 20 marca.

P R O G R A M

Piątek 18 marca godz. 11.00. „Hamlet” Teatru im. A. Mickiewicza w Częstochowie, spektakl dedykowany młodzieży ponadgimnazjalnej. Przedstawienie jest „misternie utkaną przez Szekspira opowieścią o księciu duńskim, który mierzy się ze światem, buntuje i zmaga z własnym szaleństwem, a swój ból wyśpiewuje w 6 songach - monologach” (sala widowiskowa, bilety 20 zł).

Sobota 19 marca o godz. 18.00. Premiera spektaklu „Romantycy” realizowanego przez Grupę Teatralną „Do Trzech Razy Sztuka” w reżyserii Anny Wieczur-Bluszcz. „Romantycy” to komedia o starości, oswajaniu śmierci, ale też wzruszająca opowieść o przywiązaniu i miłości. Izraelski dramaturg z właściwym dla siebie dystansem ironię zderza z groteską, szydercze żarty miesza z powagą. Bohaterowie nie odgrywają ról, ale opowiadają o swoich myślach i uczuciach (sala kameralna, wstęp za zaproszeniami).

Niedziela 20 marca, godz. 16.00. „Misterium życia i śmierci Jezusa z Nazaretu” w wykonaniu Stowarzyszenia Miejski Teatr ŹRÓDŁO w reżyserii Danuty Zawadzkiej. Spektakl wystawiany tradycyjnie od 2003 roku w Niedzielę Palmową, wprowadza w atmosferę Wielkiego Tygodnia, zbliżających się świąt Wielkiej Nocy (sala widowiskowa, wstęp wolny).

Godz. 18.00. „MacDeath” Teatru STREFA OTWARTA z Wrocławia. To autorski projekt Anny Rakowskiej i Piotra Miszteli, którego osią akcji jest Makbet oraz Lady Makbet. Postaci z jednej strony są bohaterami z dramatu Szekspira, a z drugiej zrywają maskę przypisanej roli, komentują i oceniają wzajemnie swoje poczynania. Spektakl odwołuje się do dramatu „Makbeta” W. Szekspira (sala kameralna, wstęp za wejściówkami).


Co zrobić, żeby przybywało widzów, żeby bilety sprzedawały się nie tylko na sztuki lekkie, ale także te, które mają widzem wstrząsnąć? O teatrze rozmawiamy z reżyserką Anna Wieczur-Bluszcz – czytaj w papierowym i e-wydaniu (http://gazrad.nazwa.pl/ewydanie/kup/11--2016) Gazety Radomszczańskiej.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież