Dyscyplinarka za pomoc rodzicom chorego dziecka

kaurzel

Przekazała wyniki badań. Dzięki temu szybciej trafiły one do szpitala w Łodzi. Szpital w Radomsku karze pracownicę za złamanie procedur.

Anna Kaurzel od 1990 roku pracuje jako diagnosta w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. We wtorek 25 marca do Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony Zdrowia, której przewodniczącą jest właśnie Anna Kaurzel, wpłynęło zawiadomienie dyrektora o zamiarze rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Dyrektor szpitala Radosław Pigoń chce, by związek zawodowy zgodził się na zwolnienie swojej przewodniczącej z pracy na podstawie artykułu 52 Kodeksu pracy. Jest to zwolnienie dyscyplinarne. Za co?
W piśmie znalazły się trzy punkty. Pierwszy mówi o tym, że Anna Kaurzel ujawniła tajemnicę zawodową, ponieważ przekazała wyniki badań osobie nieuprawnionej. Drugi to zarzut przekroczenia uprawnień polegający na dokonaniu oceny wykonywanych badań i w związku z tym wskazanie osobie nieuprawnionej na występującą u pacjenta sepsę.
Trzeci punkt mówi natomiast o przekazaniu osobie nieuprawnionej informacji sugerujących nieprawidłową pracę pracowników szpitala, wyrażaniu swojego oburzenia i negatywnej oceny co do wykonywania obowiązków przez pracowników placówki, a w związku z tym - narażenie pracodawcy na szkodę, utratę zaufania i dobrego imienia oraz skargi osób trzecich.

 

Ogłoszenie SMS!

W POPRZEDNICH NUMERACH

Od piwa do F-16. Tak u nas piją

W Radomsku po całym tygodniu pracy ulgi szuka się właśnie w alkoholu.

Śmieci będą drożeć

Nikt się nie łudzi - nie da się utrzymać obecnych stawek za odbiór śmieci. Mieszkańcy muszą przygotować się na podwyżki.

Znów zalało centrum? Przyzwyczajcie się

Od kiedy kostka brukowa stała się popularna, coraz mniej trawników, które stanowiły naturalne miejsce odbioru wody opadowej.

PiS - od lidera do outsidera

PiS w Radomsku nie ma lidera. Ci, którzy aspirują do tego miana, nie mają ani charyzmy, ani wystarczającego poparcia.

Na pielgrzymkowym szlaku

W lipcu i sierpniu Radomsko i powiat będą na trasie wielu pielgrzymek, m.in. warszawskiej, jednej z większych w kraju.

Motopiknik - stare dobre maszyny

Na zlot przyjechały samochody tuningowane, zabytkowe, militarne.

Jak w Kraju Kwitnącej Wiśni

W pażdzierniku inie pięć lat od otwarcia Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki „Dojo - Stara Wieś" w Starej Wsi pod Przedborzem.

Wakacje na sportowo

Na orliku odbywają się się turnieje siatkówki plażowej.

Wydłużona droga do pociągu

Wejście na peron zostanie przesunięte o kilkadziesiąt metrów od dworca. Teraz wejście będzie blisko parkingu - tam, gdzie stoją też autobusy PKS.