Dyscyplinarka za pomoc rodzicom chorego dziecka

kaurzel

Przekazała wyniki badań. Dzięki temu szybciej trafiły one do szpitala w Łodzi. Szpital w Radomsku karze pracownicę za złamanie procedur.

Anna Kaurzel od 1990 roku pracuje jako diagnosta w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. We wtorek 25 marca do Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony Zdrowia, której przewodniczącą jest właśnie Anna Kaurzel, wpłynęło zawiadomienie dyrektora o zamiarze rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Dyrektor szpitala Radosław Pigoń chce, by związek zawodowy zgodził się na zwolnienie swojej przewodniczącej z pracy na podstawie artykułu 52 Kodeksu pracy. Jest to zwolnienie dyscyplinarne. Za co?
W piśmie znalazły się trzy punkty. Pierwszy mówi o tym, że Anna Kaurzel ujawniła tajemnicę zawodową, ponieważ przekazała wyniki badań osobie nieuprawnionej. Drugi to zarzut przekroczenia uprawnień polegający na dokonaniu oceny wykonywanych badań i w związku z tym wskazanie osobie nieuprawnionej na występującą u pacjenta sepsę.
Trzeci punkt mówi natomiast o przekazaniu osobie nieuprawnionej informacji sugerujących nieprawidłową pracę pracowników szpitala, wyrażaniu swojego oburzenia i negatywnej oceny co do wykonywania obowiązków przez pracowników placówki, a w związku z tym - narażenie pracodawcy na szkodę, utratę zaufania i dobrego imienia oraz skargi osób trzecich.

 

Ogłoszenie SMS!

W POPRZEDNICH NUMERACH

Wakacje na sportowo

Na orliku odbywają się się turnieje siatkówki plażowej.

Wydłużona droga do pociągu

Wejście na peron zostanie przesunięte o kilkadziesiąt metrów od dworca. Teraz wejście będzie blisko parkingu - tam, gdzie stoją też autobusy PKS.

Aktorzy z Radomska i powiatu

Kamil Suszczyk w październiku rozpocznie naukę w Akademii Teatralnej. Nie jest pierwszym aktorem z powiatu radomszczańskiego.

Z gruźlicą jesteśmy na czele

Niechlubne 2. miejsce w województwie pod względem zachorowań na gruźlicę zajmuje powiat  radomszczański. 

W Radomsku dopalacze są bezkarne

W sklepie na Fabianiego sprzedają dopalacze. Wszyscy o tym wiedzą. Policjanci,  prokuratorzy, urzędnicy - dlaczego nic z tym nie robicie.

Bałagan po ulewie

Radomszczanin pyta, jak długo trzeba będzie czekać na posprzątanie parkingu przy ulicy Żeromskiego, który został zalany tydzień temu w czasie ulewnego deszczu.

Zuzia walczy z chorobą

Zuzia – cicha, drobniutka. Nie skarży się. Walczy z  nowotworem złośliwym.

Jak pracować, to tylko na państwowym

Najwięcej osób w Radomsku zatrudnia samorząd. Blisko 25 proc. z 15 tysięcy pracujących.

Raty, a nie gotówka

Dyrektor Szpitala Powiatowego Radosław Pigoń nie doszedł do porozumienia ze wszystkimi związkami zawodowymi w sprawie sposobu wypłaty pracownikom ponad 4 milionów 200 tysięcy złotych.