• Nagrody nie dla wszystkich

    Nagrody za pracę w 2014 roku nie otrzymał nikt z zarządu powiatu. Podobnie jak dyrektor szpitala Radosław Pigoń. Bardziej skory do nagradzania był urząd miasta

  • 10 lat więzienia. Wyrok za Strzałków

    On zabił z zimną krwią, jestem pewna w 100 procentach - nie kryła swoich emocji po wyjściu z sali sądowej pani Barbara, matka jednej z ofiar.

Dyscyplinarka za pomoc rodzicom chorego dziecka

kaurzel

Przekazała wyniki badań. Dzięki temu szybciej trafiły one do szpitala w Łodzi. Szpital w Radomsku karze pracownicę za złamanie procedur.

Anna Kaurzel od 1990 roku pracuje jako diagnosta w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. We wtorek 25 marca do Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony Zdrowia, której przewodniczącą jest właśnie Anna Kaurzel, wpłynęło zawiadomienie dyrektora o zamiarze rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Dyrektor szpitala Radosław Pigoń chce, by związek zawodowy zgodził się na zwolnienie swojej przewodniczącej z pracy na podstawie artykułu 52 Kodeksu pracy. Jest to zwolnienie dyscyplinarne. Za co?
W piśmie znalazły się trzy punkty. Pierwszy mówi o tym, że Anna Kaurzel ujawniła tajemnicę zawodową, ponieważ przekazała wyniki badań osobie nieuprawnionej. Drugi to zarzut przekroczenia uprawnień polegający na dokonaniu oceny wykonywanych badań i w związku z tym wskazanie osobie nieuprawnionej na występującą u pacjenta sepsę.
Trzeci punkt mówi natomiast o przekazaniu osobie nieuprawnionej informacji sugerujących nieprawidłową pracę pracowników szpitala, wyrażaniu swojego oburzenia i negatywnej oceny co do wykonywania obowiązków przez pracowników placówki, a w związku z tym - narażenie pracodawcy na szkodę, utratę zaufania i dobrego imienia oraz skargi osób trzecich.

 

KUP E-WYDANIE

jedynka

OGŁOSZENIE SMS!

W POPRZEDNICH NUMERACH

Leśna Dziesiątka w Żytnie

Pierwsza edycja imprezy biegowo-kijkowej Leśna Dziesiątka w Żytnie zgromadziła aż 130 uczestników.

W ZUS-ie można się przeliczyć

Emeryci mogą na nowo przeliczyć swoje świadczenia.

Radomsko woli Dudę. Powiat też

Budyń, Bigos czy Ciasteczka? W niedzielę na długo przed zakończeniem ciszy wyborczej w internecie krążyły zakamuflowane informacje dotyczące sondażowych wyników wyborów.

Karetki na szarym końcu

Karetki przyjeżdżają do wypadków za późno? Czytelnicy podają nam przykłady, kiedy pogotowie ratunkowe na miejscu zdarzenia było ostatnie, po policji i straży pożarnej.

Ja też cały czas czuję niedosyt

W cyklu „Słownik wyrazów zapomnianych”  o odwadze rozmawiamy  z Anną Milczanowską, prezydentem Radomska.

Tropiciele ze skarbówki

Czy skarbówka daje się oszukiwać? Rozmawiamy z Witoldem Witkowskim, zastępcą naczelnika Urzędu Skarbowego w Radomsku.