• Niewolnicze oferty pracy

    Warunki oficjalne: 1236 zł na rękę, umowa, 8 godzin pracy dziennie. W rzeczywistości: pensja niższa niż minimalna, praca bez umowy po kilkanaście godzin na dzień.

  • Indesit Whirlpoola

    Co taka fuzja oznacza dla samych pracowników?

PRAWYBORY 2014 RADA MIASTA

Radomszczanie wybiorą swoich radnych, oddając głos podczas wyborów samorządowych 16 istopada. My już dziś ogłaszamy prawybory. Nasza lista zawiera nazwiska wszystkich zarejestrowanych kandydatów do Rady Miasta Radomska, którzy będą rywalizować w 21 okręgach. W każdym wygra jedna osoba, która uzyska mandat radnego. Nasze prawybory potrwają do wtorku 11 listopada do godz.12.00. Wyniki ogłosimy w Gazecie Radomszczańskiej w przedwyborczym numerze w czwartek 13 listopada. A jak głosować? Trzeba wysłać SMS o treści GRAD.numer kandydata (np. GRAD.211) na numer 72051 (koszt 2,46 PLN z VAT). SMS może być wysłany wyłącznie z telefonu komórkowego. SMS-y wysłane z komputera nie biorą udziału w prawyborach. I uwaga - tu różnica w stosunku do prawdziwych wyborów - mamy więcej niż jeden głos. Z jednego numeru telefonu mogą być wielokrotnie oddawane głosy na tego samego bądź różnych kandydatów. Wyniki głosowania na bieżąco można śledzić na www.radomszczanska.pl. Tam też znajduje się regulamin prawyborów.

Dyscyplinarka za pomoc rodzicom chorego dziecka

kaurzel

Przekazała wyniki badań. Dzięki temu szybciej trafiły one do szpitala w Łodzi. Szpital w Radomsku karze pracownicę za złamanie procedur.

Anna Kaurzel od 1990 roku pracuje jako diagnosta w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. We wtorek 25 marca do Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony Zdrowia, której przewodniczącą jest właśnie Anna Kaurzel, wpłynęło zawiadomienie dyrektora o zamiarze rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Dyrektor szpitala Radosław Pigoń chce, by związek zawodowy zgodził się na zwolnienie swojej przewodniczącej z pracy na podstawie artykułu 52 Kodeksu pracy. Jest to zwolnienie dyscyplinarne. Za co?
W piśmie znalazły się trzy punkty. Pierwszy mówi o tym, że Anna Kaurzel ujawniła tajemnicę zawodową, ponieważ przekazała wyniki badań osobie nieuprawnionej. Drugi to zarzut przekroczenia uprawnień polegający na dokonaniu oceny wykonywanych badań i w związku z tym wskazanie osobie nieuprawnionej na występującą u pacjenta sepsę.
Trzeci punkt mówi natomiast o przekazaniu osobie nieuprawnionej informacji sugerujących nieprawidłową pracę pracowników szpitala, wyrażaniu swojego oburzenia i negatywnej oceny co do wykonywania obowiązków przez pracowników placówki, a w związku z tym - narażenie pracodawcy na szkodę, utratę zaufania i dobrego imienia oraz skargi osób trzecich.

 

Ogłoszenie SMS!

W POPRZEDNICH NUMERACH

Wojna o mandaty

W 21 okręgach komitety wyborcze wystawią tylko po jednym kandydacie. W każdym będzie tylko jeden zwycięzca.

Różewicz Open Festiwal

Premierą spektaklu „Wyszedł z domu” Teatru Nowego im. K. Dejmka w Łodzi  rozpoczął się w Miejskim Domu Kultury Różewicz Open Festiwal.

Torty wywołujące efekt wow

Po jej torty przyjeżdżają ludzie z Piotrkowa, Częstochowy, Łodzi i Poznania. Stworzone przez nią słodkie cuda były podziwiane w stolicy.

Na deskach Teatru Polskiego

Dziennikarz Gazety Radomszczańskiej Janusz Kucharski wystąpił 5 października na scenie kameralnej Teatru Polskiego w Warszawie.

Po co starostwu konkurs na gwałt

Starosta Robert Zakrzewski chce jeszcze przed wyborami rozstrzygnąć konkurs na szefa Powiatowego Urzędu Pracy. Prawo jest po jego stronie. A etyka?

Rozstanie po latach

Żyli razem wiele lat. Teraz, mówiąc o sobie, używają słów „on” albo „ona”. - Policjanci wyrzucili mnie z domu - opowiada pan Marcin. - Zrobię wszystko, żeby został wymeldowany - zapowiada pani Ilona.