18 Feb

 Krole

Już po raz piąty ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. Jak zawsze jego głównym organizatorem jest Zespół Szkolno--Gimnazjalny nr 5. Włącza się parafia pw. św. Lamberta i Urząd Miasta. Gazeta Radomszczańska jest patronem medialnym przedsięwzięcia

„Wszystkich mieszkańców naszego miasta oraz przybyłych gości serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w wielkich ulicznych jasełkach. Pójdźmy razem w ślad za Trzema Królami zdążając do stajenki, by powitać Nowonarodzone Boże Dziecię. Razem stwórzmy Orszak Trzech Króli. Członkami królewskiego orszaku niech będą dzieci, młodzież i dorośli, tworzący grupy pastuszków, aniołków, rycerzy i dwórek” - zachęcają organizatorzy.
Barwny korowód pojawi się na ulicach miasta oczywiście 6 stycznia. Początek w kolegiacie św. Lamberta o godz. 11.30. Najpierw uroczysta msza św., a później orszak przejdzie przez Radomsko. Po drodze kilka przystanków przypominających biblijną historię. Do wspólnego kolędowania zaprasza dyrektor ZSG nr 5 Dorota Przybek.
- Myślę, że orszak stał się już tradycją. Zapraszamy wszystkich radomszczan. Czas poświęcony na wspólne kolędowanie na pewno nie będzie czasem straconym. Jestem przekonana, że będzie miła atmosfera i piękna parada - zachęca.
Młodych ludzi nie trzeba jednak już specjalnie namawiać. Przychodzą uczniowie szkół podstawowych, gimnazjaliści, licealiści. Wielu uczestników jest w przebraniach, bo i ten pomysł się przyjął. Tu liczy się wyobraźnia i pomysłowość. Niektórzy uczniowie stroje wymyślają sobie sami, innym pomagają nauczyciele.
- Tradycyjnie już uczniowie szkół podstawowych mają stroje w kolorze czerwonym, gimnazjaliści w kolorze zielonym, a uczniowie szkół średnich w kolorze niebieskim - tłumaczy Dorota Przybek.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież