• Głodówka w szpitalu

    Bez własnego jedzenia w radomszczańskim szpitalu jest trudno. Na całodniowe wyżywienie jednego pacjenta wydają tam 8,48 zł. Lepiej karmią w policyjnym areszcie, tam mają 15-20 zł na osobę

  • Proszę mnie nie szufladkować

    Jestem niezależna, nie idę do samorządu dla stołków - mówi Ewa Drzazga, kandydatka SLD na prezydenta Radomska

Dyscyplinarka za pomoc rodzicom chorego dziecka

kaurzel

Przekazała wyniki badań. Dzięki temu szybciej trafiły one do szpitala w Łodzi. Szpital w Radomsku karze pracownicę za złamanie procedur.

Anna Kaurzel od 1990 roku pracuje jako diagnosta w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. We wtorek 25 marca do Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony Zdrowia, której przewodniczącą jest właśnie Anna Kaurzel, wpłynęło zawiadomienie dyrektora o zamiarze rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Dyrektor szpitala Radosław Pigoń chce, by związek zawodowy zgodził się na zwolnienie swojej przewodniczącej z pracy na podstawie artykułu 52 Kodeksu pracy. Jest to zwolnienie dyscyplinarne. Za co?
W piśmie znalazły się trzy punkty. Pierwszy mówi o tym, że Anna Kaurzel ujawniła tajemnicę zawodową, ponieważ przekazała wyniki badań osobie nieuprawnionej. Drugi to zarzut przekroczenia uprawnień polegający na dokonaniu oceny wykonywanych badań i w związku z tym wskazanie osobie nieuprawnionej na występującą u pacjenta sepsę.
Trzeci punkt mówi natomiast o przekazaniu osobie nieuprawnionej informacji sugerujących nieprawidłową pracę pracowników szpitala, wyrażaniu swojego oburzenia i negatywnej oceny co do wykonywania obowiązków przez pracowników placówki, a w związku z tym - narażenie pracodawcy na szkodę, utratę zaufania i dobrego imienia oraz skargi osób trzecich.

 

Ogłoszenie SMS!

W POPRZEDNICH NUMERACH

Rondo im. Różewiczów wbrew woli rodziny

rondo-rozewicz

- Nie zawsze decyzje podejmowane na szybko, z emocji, prędko - są trafne - mówi Paweł Różewicz, syn Stanisława.

Najwięcej grzybów od lat

Grzyb 2

Wystarczy wejść do lasu na kilkadziesiąt minut, by wyjść z pełnym koszem grzybów.

Dzieci przygniecione tornistrami

tornister

Male dzieci wręcz objuczone wielkimi i ciężkimi tornistrami - to widok, który można co rano zaobserwować w okolicach wszystkich szkół podstawowych.

Gra o tron

wybory

Gra o tron. Ściąga polityczna - kto z kim idzie po władzę w Radomsku

Pragniemy piękna

fik

Fundacja Inicjatyw Kulturalnych na stałe wpisała się na kulturalną mapę Radomska.

Przejechać szybko przez miasto

taxi

Czy w Radomsku poprawił się układ komunikacyjny?