•  Jaguar się trochę wgniótł, Tadek się zdenerwował

    W Radomsku porządnie napiliśmy się dwa razy, i oba razy były pamiętne. Zdarzało nam się spotkać na piwie, oglądając jakiś mecz, ale nasze kobiety trzymały nas krótko, więc raczej rozwinięcia imprezy nie było.

  • Turystyka w strategiach, a turystów nie widać
    Turystyka w strategiach, a turystów nie widać

    15 tysięcy turystów rocznie odwiedza Radomsko i powiat radomszczański. Tak wynika z danych Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Łódzkiego. Jesteśmy w ogonie województwa.

PRAWYBORY 2014 RADA MIASTA

Radomszczanie wybiorą swoich radnych, oddając głos podczas wyborów samorządowych 16 istopada. My już dziś ogłaszamy prawybory. Nasza lista zawiera nazwiska wszystkich zarejestrowanych kandydatów do Rady Miasta Radomska, którzy będą rywalizować w 21 okręgach. W każdym wygra jedna osoba, która uzyska mandat radnego. Nasze prawybory potrwają do wtorku 11 listopada do godz.12.00. Wyniki ogłosimy w Gazecie Radomszczańskiej w przedwyborczym numerze w czwartek 13 listopada. A jak głosować? Trzeba wysłać SMS o treści GRAD.numer kandydata (np. GRAD.211) na numer 72051 (koszt 2,46 PLN z VAT). SMS może być wysłany wyłącznie z telefonu komórkowego. SMS-y wysłane z komputera nie biorą udziału w prawyborach. I uwaga - tu różnica w stosunku do prawdziwych wyborów - mamy więcej niż jeden głos. Z jednego numeru telefonu mogą być wielokrotnie oddawane głosy na tego samego bądź różnych kandydatów. Wyniki głosowania na bieżąco można śledzić na www.radomszczanska.pl. Tam też znajduje się regulamin prawyborów.

PRAWYBORY 2014. WYBIERAMY PREZYDENTA MIASTA

Radomszczanie wybiorą prezydenta, oddając głos podczas wyborów samorządowych 16 listopada. Można głosować już teraz. Wyniki opublikujemy w przedwyborczym numerze w czwartek 13 listopada. Aby oddać głos, wystarczy wysłać SMS o treści GRAD.PREZ.numer kandydata (np. GRAD.PREZ.21) na numer 72051 (koszt 2,46 PLN z VAT). SMS może być wysłany wyłącznie z telefonu komórkowego. SMS-y wysłane z komputera nie biorą udziału w prawyborach. I uwaga - tu różnica w stosunku do prawdziwych wyborów - mamy więcej niż jeden głos. Z jednego numeru telefonu mogą być wielokrotnie oddawane głosy na tego samego bądź różnych kandydatów. Wyniki głosowania na bieżąco można śledzić na www.radomszczanska.pl. Tam też znajduje się regulamin prawyborów.

Dyscyplinarka za pomoc rodzicom chorego dziecka

kaurzel

Przekazała wyniki badań. Dzięki temu szybciej trafiły one do szpitala w Łodzi. Szpital w Radomsku karze pracownicę za złamanie procedur.

Anna Kaurzel od 1990 roku pracuje jako diagnosta w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. We wtorek 25 marca do Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony Zdrowia, której przewodniczącą jest właśnie Anna Kaurzel, wpłynęło zawiadomienie dyrektora o zamiarze rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Dyrektor szpitala Radosław Pigoń chce, by związek zawodowy zgodził się na zwolnienie swojej przewodniczącej z pracy na podstawie artykułu 52 Kodeksu pracy. Jest to zwolnienie dyscyplinarne. Za co?
W piśmie znalazły się trzy punkty. Pierwszy mówi o tym, że Anna Kaurzel ujawniła tajemnicę zawodową, ponieważ przekazała wyniki badań osobie nieuprawnionej. Drugi to zarzut przekroczenia uprawnień polegający na dokonaniu oceny wykonywanych badań i w związku z tym wskazanie osobie nieuprawnionej na występującą u pacjenta sepsę.
Trzeci punkt mówi natomiast o przekazaniu osobie nieuprawnionej informacji sugerujących nieprawidłową pracę pracowników szpitala, wyrażaniu swojego oburzenia i negatywnej oceny co do wykonywania obowiązków przez pracowników placówki, a w związku z tym - narażenie pracodawcy na szkodę, utratę zaufania i dobrego imienia oraz skargi osób trzecich.

 

Ogłoszenie SMS!

W POPRZEDNICH NUMERACH

Być w warsztacie aktora

To braci Różewiczów było trzech - dziwił się Andrzej Seweryn. Aktor był gościem Różewicz Open Festiwal. Rozmawialiśmy z nim po spektaklu „Szekspir forever!”.

Znikną budki telefoniczne

17 impulsów na miesiąc realizowanych jest z aparatu przed urzędem miasta, 1 impuls - zrealizowano z aparatu na budynku OSP w Kraszewicach.

Czy w Radomsku pęknie bańka apteczna?

1740 mieszkańców przypada na aptekę w Radomsku.

Jeszcze wiele do zrobienia

Potwierdziła się wreszcie krążąca od kilku tygodni informacja - Anna Milczanowska kandydatem PiS w wyborach na prezydenta Radomska.

Bezpieczni uczniowie według starostwa

Próba samobójcza, kilka bójek, przypadków pijaństwa i agresji wobec nauczycieli - a według zarządu powiatu poziom bezpieczeństwa w szkołach ponadgimnazjalnych jest na bardzo dobrym poziomie.

Indesit Whirlpoola

Co taka fuzja oznacza dla samych pracowników? Czy powinni się obawiać na przykład zmniejszenia produkcji, a w związku z tym redukcji załogi?