Dyscyplinarka za pomoc rodzicom chorego dziecka

kaurzel

Przekazała wyniki badań. Dzięki temu szybciej trafiły one do szpitala w Łodzi. Szpital w Radomsku karze pracownicę za złamanie procedur.

Anna Kaurzel od 1990 roku pracuje jako diagnosta w Zakładzie Diagnostyki Laboratoryjnej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. We wtorek 25 marca do Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność" Pracowników Ochrony Zdrowia, której przewodniczącą jest właśnie Anna Kaurzel, wpłynęło zawiadomienie dyrektora o zamiarze rozwiązania umowy o pracę bez zachowania okresu wypowiedzenia z winy pracownika. Dyrektor szpitala Radosław Pigoń chce, by związek zawodowy zgodził się na zwolnienie swojej przewodniczącej z pracy na podstawie artykułu 52 Kodeksu pracy. Jest to zwolnienie dyscyplinarne. Za co?
W piśmie znalazły się trzy punkty. Pierwszy mówi o tym, że Anna Kaurzel ujawniła tajemnicę zawodową, ponieważ przekazała wyniki badań osobie nieuprawnionej. Drugi to zarzut przekroczenia uprawnień polegający na dokonaniu oceny wykonywanych badań i w związku z tym wskazanie osobie nieuprawnionej na występującą u pacjenta sepsę.
Trzeci punkt mówi natomiast o przekazaniu osobie nieuprawnionej informacji sugerujących nieprawidłową pracę pracowników szpitala, wyrażaniu swojego oburzenia i negatywnej oceny co do wykonywania obowiązków przez pracowników placówki, a w związku z tym - narażenie pracodawcy na szkodę, utratę zaufania i dobrego imienia oraz skargi osób trzecich.

 

Ogłoszenie SMS!

W POPRZEDNICH NUMERACH

Poszaleć w kopalni

Ryk silników, kurz, tłumy widzów, radomszczańskie akcenty.

Dożynki i sprzęt dla Zuzi

W Szczepocicach podczas dożynek 7 września zbierano pieniądze na leczenie małej Zuzi, która dzielnie walczy z nowotworem.

W MPK bez miesięcznych

Rewolucja w MPK zapoczątkowana prawie rok temu miała przynieść między innymi bilety miesięczne.

Rwą się do pracy w samorządzie

Komitety wyborcze do 7 września musiały zarejestrować lokalne stowarzyszenia, organizacje, osoby indywidualne.

Ile urzędnik kosztuje mieszkańca

Blisko 390 złotych w 2013 roku kosztowała jednego mieszkańca administracja w gminie Wielgomłyny.

Zapomniana śmierć

Matka: Dla ludzi zabójstwo młodego człowieka to sensacja na dwa-trzy dni.

Rondo im. Jacka Krzynówka?

Jacek Krzynówek patronem ronda przy ul. Targowej. To jedna z propozycji, jaka wpłynęła do urzędu miasta.

A nam jest szkoda lata

Pikniki w różnych miejscach miasta, koncerty Plenerowej Sceny Młodych na patio MDK, festyny w zagrodzie tatarskiej, rajdy rowerowe.

Handlowa twarz Radomska

Kiedy rano na ulicach widać więcej samochodów niż zwykle, a na chodnikach więcej ludzi, to wiadomo, że musi to być czwartek albo niedziela.