22 Jan

 siodemka

Aleksandra Gniłka została zawieszona w obowiązkach służbowych dyrektora Siódemki. Prezydent podjął taką decyzję po otrzymaniu informacji, że wobec niej toczy się postępowanie dyscyplinarne. Zostało wszczęte w związku z SMS-ami wysyłanymi z telefonu proboszcza parafii na Kowalowcu do nieletniej uczennicy. Gazeta ujawniła tę sprawę na początku roku.

Dyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych nr 7 zawieszona została w piątek. Od tego momentu szkołą kieruje jej zastępca Elżbieta Jasiulewicz. Pod koniec marca komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy wojewodzie wszczęła wobec dyrektor postępowanie dyscyplinarne. Rzecznik stawia jej zarzut uchybienia obowiązkom wynikającym z Karty Nauczyciela, poprzez zaniechanie zawiadomienia organów ścigania o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa dotyczącego czynu naruszającego prawa i dobro dziecka. Informacja wpłynęła do miasta 24 kwietnia.
Zawieszonej dyrektor przysługuje prawo do odwołania od tej decyzji, ale nie wiemy czy z niego skorzysta. Nie chciała tej sprawy komentować.
Prezydent Jarosław Ferenc zawiesił Aleksandrę Gniłkę w obowiązkach dyrektora i nauczyciela (dwoma odrębnymi zarządzeniami), bo tak nakazuje ustawa. We wtorek poinformował, że miasto ogłosi konkurs na dyrektora ZSG nr 7. Zrobi to do końca czerwca, tak, by rozstrzygnąć go w wakacje i żeby nowy dyrektor objął obowiązki przed 1 września.

 

Więcej czytaj w najnowszym wydaniu Gazety Radomszczańskiej

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież