18 Feb

 Jarmuda

O budżecie klubu, bazie sportowej, poszukiwaniu nowych zawodników i celu drużyny Gazeta rozmawia ze Sławomirem Jarmudą, trenerem Zapału Krzętów

Długo grał pan w piłkę?
- Przeszło 20 lat. Zaczynałem w Hetmanie Włoszczowa w 1985 r., w którym przeszedłem kilka szczebli rozgrywkowych od Klasy A do IV ligi. 10 lat później, wspólnie z moim bratem Krzysztofem, który był prezesem, a ja grającym trenerem, reaktywowaliśmy Zieleń Żelisławice. W latach 2000-2005 występowałem w Klasie A i okręgówce w Pilicy Koniecpol, by zakończyć swoją przygodę z futbolem jako zawodnik w rundzie jesiennej sezonu 2005/2006 w okręgówce ponownie w Hetmanie.
Zawsze była to piłka nożna?
- Nie. Bardziej rekreacyjnie grałem również w tenisa stołowego i odnosiłem nawet jakieś sukcesy. Byłem na Mistrzostwach Polski ZHP i reprezentowałem Chorągiew Kielecką.
Jak przebiegała pańska kariera trenerska?
- Przez pięć lat prowadziłem w Klasie A Zieleń. W okręgu świętokrzyskim nie było wówczas Klasy B, lecz aż cztery grupy Klasy A. Grając w Pilicy prowadziłem w tym klubie grupy młodzieżowe. W międzyczasie w 2005 r. powróciłem do Zieleni, w której pracowałem do 2009 r. W sezonie 2007/2008 wywalczyliśmy awans do okręgówki, by w następnym się w niej spokojnie utrzymać. Od stycznia 2010 r. przez dwa i pół roku prowadziłem w Klasie B GKS Kluczewsko. Po przegranych barażach niestety nie udało nam się awansować do Klasy A. W lipcu 2012 r. przeszedłem do Dębu Nagłowice, który właśnie spadł do Klasy B. W pierwszym sezonie przegraliśmy baraże do Klasy A. Udało nam się tego dokonać dopiero w sezonie 2014/2015. Niestety w następnym spadliśmy do Klasy B. Równocześnie w latach 2008 - 2013 byłem trenerem grup juniorskich w PUKS Deko Włoszczowa, który prowadzi Andrzej Dec, obecnie jeden z trenerów, czwartoligowej Pilicy Przedbórz. Aktualnie pracuję też w Hetmanie Włoszczowa, gdzie prowadzę najmłodszą grupę wiekową „Skrzat” rocznik 2010/2011.

 

Czytaj w najnowszym numerze Gazety Radomszczańskiej. Wydanie dostępne w punkach sprzedaży, e-wydanie na radomszczanska.pl

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież